Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 00:55
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Методика підготовки і проведення уроку-семінару - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Методика підготовки і проведення уроку-семінару
EkzorДата: Понеділок, 10.01.2011, 16:27 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Семінар - форма організації уроку, при якій учні самостійно вивчають матеріал за різними джерелами знань, вирішуючи завдання з колективним обговоренням та оцінкою результатів самостійної діяльності учнів під керівництвом вчителя. Характерні риси: 1. Поглиблене вивчення учнями літератури. 2. Колективне обговорення поставлених завдань, які підготували учні.
Групування семінарів: 1. Семінари, що узагальнюють матеріал по окремих питаннях (іноді наскрізних) вже вивченого. 2. Семінари, що поєднують узагальнення з вивченням нового матеріалу в ході семінару. 3. Семінари, що повністю присвячені новій темі. 4. Семінари за джерелами (історичні документи, мемуари, періодичні видання). Форми проведення 1. Семінар - розгорнута бесіда (всі учні готуються з усіх питань плану). 2. Семінар - обговорення докладів та рефератів (кожному доповідачу призначається рецензент та опонент з учнів класу).
3. Семінар ~ диспут, заснований на дискусії (кожен учень має визначити своє ставлення до предмету дискусії). 4. Семінар з перевагою самостійної роботи учнів (вчитель лише робить вступне слово та, в кінці, висновки). Умови підготовки до семінару 1. Обов'язкове попередження про тему і завдання за 2-3 тижні (з записом у зошитах). 2. Визначення основних питань (не більше 3-4). 3. Перелік основної та додаткової літератури. 4. Призначення на кожне питання учнів, які готують основне повідомлення, рецензентів та опонентів (залучаючи таку ж кількість учнів).
Умови вибору тематики семінару 1. Співвідношення вивченого і нового матеріалу. 2. Характер матеріалу має викликати зацікавленість та бажання поглибити знання. 3. Можливість забезпечення літературою та доступність її змісту. 4. Певний рівень сформованості учнів вмінь та навичок самостійної роботи; вміння аналізувати історичні джерела; узагальнювати матеріал декількох джерел; підготувати коротке повідомлення, доповідь; рецензувати відповідь.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz