Все для історика
Понеділок, 25.11.2024, 07:57
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна 1000 днів Кеннеді: реформи, програма «нових рубежів» - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
1000 днів Кеннеді: реформи, програма «нових рубежів»
EkzorДата: Середа, 12.01.2011, 16:29 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Прихід Кеннеді до влади збігся з економічною кризою. А тому в соціально-економічній політиці перед новою адміністрацією постало два завдання — боротьба з кризою і прискорення темпів економічного розвитку. Програма заходів, запропонованих Кеннеді, передбачала перебудову районів хронічної депресії, розширення страхування по безробіттю, підвищення мінімуму заробітної плати, збільшення масштабів житлового будівництва та ін. У 1961 р. конгрес прийняв цю програму. Ліві кейнсіанці з команди президента як засіб виходу з ситуації пропонували створити дефіцит у бюджеті за рахунок збільшення витрат на соціальні потреби. Однак Кеннеді обрав концепцію консервативного кейнсіанства: зменшив податки на великі підприємства, тим самим активно заохочуючи збільшення інвестицій та створення нових робочих місць. Уже після смерті Кеннеді, в 1964 p., було зменшено також кредитний процент. Однак уникнути конфлікту з великим капіталом президентові не вдалося. Його спроба не допустити підвищення цін на сталь призвела до погіршення стосунків з великим бізнесом. 22 листопада 1963 р. Дж. Ф. Кеннеді був убитий у місті Далласі.
Кеннеді виступав за поліпшення відносин між США і СРСР, але його правління було також відзначено великими зовнішньополітичними напряженностямі: невдала висадка у затоці Свиней (квітень 1961 р.), Берлінська криза, Карибська криза (жовтень 1962 р.). При Кеннеді відбулося посилення втручання США у громадянську війну в Південному В'єтнамі; в 1961 році він відправив до Південного В'єтнаму перші регулярні підрозділи збройних сил США (до цього там несли службу тільки військові радники). У вересні 1961 року була створена організація під назвою Корпус миру, яка надавала допомогу населенню країн, що розвиваються в отриманні елементарних трудових навичок і знань. У 1961 році була створена організація Союз заради прогресу, покликаний сприяти економічному розвитку країн Латинської Америки.
Кеннеді виступав за зрівняння в правах афроамериканців, беручи модель Абрахама Лінкольна, підтримував Мартіна Лютера Кінга, і зустрічався з ним у Вашингтоні в 1963 році.
Джон Кеннеді багато зробив для освоєння космосу, ініціювавши запуск програми «Аполлон» («Ми вирішуємо йти на Місяць»). Він пропонував радянському лідеру Микиті Хрущову об'єднати зусилля у підготовці польоту на Місяць, але той відмовився.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz