Все для історика
Четвер, 28.11.2024, 23:57
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Скласти план-конспект уроку - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Скласти план-конспект уроку
WARNINGДата: Понеділок, 10.06.2013, 15:38 | Повідомлення # 1
Курінний отаман
Група: Користувачі
Повідомлень: 128
Репутація: 1
Статус: Offline
План-конспект нестандартного уроку по темі „Північна Америка”

Мета:
навчальна: узагальнення, контроль і перевірка знань учнів про Північну Америку, закріплення навичок роботи з картою та географічною інформацією;
розвивальна: розвиток пізнавального інтересу до предмета, формування уявлення про професії, пов’язані з науками географічного циклу, розвиток творчого миссення учнів за допомогою аудіовізуальних та екранних засобів навчання;
виховна: виховання почуття колективізму, взаємодопомоги, відповідальності.
Тип уроку: узагальнення і контроль навчальних досягнень учнів.
Форма проведення: урок-конференція.
Обладнання: фізична карта світу, політична карта світу, атласи.
Структура уроку:
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності
III. Перевірка знань, глибини їх усвідомлення
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
Зібратися разом – це початок,
Триматися разом – це прогрес,
Працювати разом – це успіх.
Генрі Форд.

Хід уроку

3.1 ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

На першому уроці, присвяченому вивченню Північної Америки, учнів було проінформовано про проведення заключного узагальнюючого уроку у формі уроку-конференції. Попередньо учні ознайомилися зі змістом уроку, функціями учасників та особливостями збору додаткового матеріалу про материк.
Клас об’єднується у п’ять груп, кожна з яких отримує конкретне домашнє завдання.
На заключному узагальнюючому уроці учні розміщуються по групах за партами, на яких розкладено назви груп і карточки-завдання, примірники картосхем із завданнями.
Кожна група обирає собі капітана. Разом вони обмірковують поставлені їм завдання, причому кожен учень повинен брати активну участь у цьому процесі і вміти відповідати на всі запитання.

3.2 МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Існує чимало професій, пов’язаних з географією. Сьогодні я пропоную вам ознайомитися з ними.
Назви груп та об’єкт їхнього дослідження
 Геоморфологи і геологи – тектонічна будова материка та її вплив на розміщення форм рельєфу та корисних копалин.
 Кліматологи – розташування кліматичних поясів на материку, розподіл температур, опадів, особливості характерних погод.
 Гідрологи – приналежність внутрішніх вод до басейнів океанів, особливості режиму живлення, використання води.
 Біогеографи – розташування природних зон, причини їх зміни, своєрідність органічного світу та його охорона.
 Демографи і країнознавці – історія заселення території певної країни чи регіону, кількість і розміщення населення, його расовий та національний склад, релігія, господарство країн світу.

3.3 ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ, ГЛИБИНИ ЇХ СВІДОМЛЕННЯ

 Колективна робота
Завдання. Скласти візитну картку материка Північна Америка.
 Найбільший острів – Гренландія, площа – 2176 км.кв.
 Найдовший гірський ланцюг – Кордильєри, довжина – близько 9000 км.
 Найбільший каньон – утворила річка Колорадо, довжина – 446 км, глибина – 1165 м, ширина – 6-30 км
 Найбільший гейзер – Гігант, висота стовпа киплячої води – 90м, у національному парку Єллоустоун.
 У пустелі Арізона живуть сумчасті щури, які не п’ють води.
 Найбільший у світі океанічний приплив – затока Фанді(висота – 18 м)
 Найкоротша у світі річка – Роу(штат Монтана), 80 м.
 Перший у світі національний парк – Єллоустоунський, 1872 рік.
 Найбільша печера – Флінт-Мамонтова, довжина – 560км.
 Найбільше за площею прісноводне озера – Верхнє, площа 82 000 км.кв.
 Найнижчий чагарник – карликова верба, 5см, о.Гренландія.
 Росте дерево, яке називають „диявольске”. У корі цього дерева є багато сполук фосфора, а тому в темряві воно випромінює слабке світло.
 Робота груп над картками-завданнями.
Під час роботи над картками учні обирають наочний матеріал, який супроводжуватиме виступ груп.
 Картки-завдання:
Група геоморфологів і геологів
Геоморфологія – наука про рельєф. Вона вивчає історію розвитку рельєфу, походження, вік, форми рельєфу.
Геологія – наука про мінерали та гірські породи, їх розміщення.
1. Які тектонічні утворення лежать в основі материка?
2. Форми рельєфу, які переважають на материку.
3. Знайти і показати гірські і рівнинні форми рельєфу, найвищу й найнижчу точки материка.
4. Області землетрусів та вулканів на материку.
5. Корисні копалини та їх розміщення.
6. Особливості рельєфу материка.
„Це цікаво знати”.
Печера Флінт-Мамонтова
Одна з найбільших карстових печер у світі знаходиться у США поблизу м.Луісвілл. Відкрита у 1809р мисливцем, який переслідував пораненого ведмедя. Печера стала батьківщиною підземного туризму в Америці. Глибина сягає 300м. Складається з великих проходів і малих, що утворюють у сукупності складний лабіринт. Є озера і підземні річки. Деякі зали і камери багаті натічно-краплинними утвореннями. У 1973р було виявлено зв’язок із розташованою поруч печерою Флінт-Рідж. Єдина система Флінт-Мамонтова має довжину понад 500км. Національний парк – з 1972р.
Група кліматологів
Кліматологія – наука про клімат та його закономірності.
1. Теплові пояси, в яких розміщується материк.
2. У межах яких кліматичних поясів лежить територія материка?
3. За кліматичною картою порівняйте температуру повітря(січня, липня), опадів у північній, центральній і південній частині материка.
4. Які пустелі є на материку? Покажіть їх на карті. Чому вони утворилися.
5. Де на материку випадає найбільша і найменша кількість опадів? Чому?
6. Особливості клімату материка.
„Це цікаво знати”
Торнадо
На півдні Великих рівнин бувають особливо сильні вихори – торнадо. Це короткочасні але надзвичайно великої руйнівної сили вихорі, діаметром у декілька десятків, а то і сотень метрів. У результаті нерівномірного прогрівання утворюються активні рухи повітряних мас із півночі на південь та у зворотному напрямку. Гірські масиви Кордильєр та Аппалачів, що розташовані майже меридіально, створюють ефект „аеродинамічної труби”, якою проносяться руйнівні смерчі – торнадо. Торнадо завдають колосальної шкоди природі й людям.
Наприклад, після смерчу знаходили пробите кукурудзяним зерном куряче яйце з „кульовим отвором”. Подібні відмітки робила галька у віконному склі. Відомі ще більш вражаючі приклади: соломинка проткнула наскрізь товстий картон; стальна опора була зігнута до самої землі. Найбільш фантастичний випадок було зареєстровано під час смерчу в 1896р. Тоді соснова палиця пробила залізний лист завтовшки 1см. Найважчий серед предметів, які підіймав смерч, - залізний підвісний міст масою 108т.
Цікаво, що межі дії торнадо чітко означені на місцевості; були випадки, коли половина будинку була знесена повністю, а інша залишалася неушкодженою.
Група гідрологів
Гідрологія – наука, яка займається вивченням природних вод і розв’язує питання розумного використання води.
1. За картами атласу визначте, до басейнів яких океанів належать річки материка. Показати на карті.
2. Чи є на материку водоспади? Де вони утворилися?
3. Що ви знаєте про озера материка?
4. Опишіть одну з ручок материка.
5. Як використовуються річки в господарчій діяльності людини?
6. Особливості внутрішніх вод материка.
Група біогеографів
Біогеографія – наука, яка вивчає закономірності поширення рослинного і тваринного світу на землі.
1. що називають природною зоною?
2. За картою назвіть природні зони материка.
3. Як змінюються природні зони в горах? Навести приклади.
4. Назвіть декілька представників рослинного і тваринного світу природної зони.
5. Господарська діяльність людини. Охорона природи.
6. Особливості органічного світу материка.
Група демографів і країнознавців
Демографія – наука про кількість і розміщення населення на Землі.
Країнознавство – наука, яка вивчає населення і господарство країни.
1. До яких рас і народностей відносяться жителі материка?
2. До якої мовної сім’ї, групи належать народи?
3. Релігійний склад населення.
4. Яка густота населення? Найбільші міста.
5. Найбільші країни та їх столиці.
6. Особливості населення материка.
 Виступи груп
 Гра „Вірю-не вірю”
Умови гри: хто не погоджується з твердженням – піднімає червону картку, хто погоджується – зелену.
1. Чи вірите ви, що Північну Америку омиває Індійський океан?
2. Чи вірите ви, що материк добре вивчений і досліджений?
3. Чи вірите ви, що Кордильєри знаходяться на Сході?
4. Чи вірите ви, що берегова лінія Північної Америки значно порізана?
5. Чи вірите ви, що екватор перетинає Північну Америку посередині?
6. Чи вірите ви, що Місісіпі – найповноводніша річка світу?
7. Чи вірите ви, що холодна течія впливає на клімат Північної Америки?

3.4 ПІДСУМОК УРОКУ

Сьогодні на уроці ми: узагальнили, перевірили і поглибили знання про материк Північна Америка; закріпили навички роботи з географічними картами, додатковою літературою; ознайомилися з роботою в групах, як способом спільного розв’язання проблеми і досягнення спільної мети; отримали уявлення про професії, пов’язані з географічними науками.

3.5 ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити матеріал про Північну Америку. Підготувати матеріал про традиції і звича народівї різних регіонів Північної Америки. Створити презентації про природні зони Північної Америки.

Додано (10.06.2013, 15:37)
---------------------------------------------
Урок №1.

Тема:              Друга Світова війна 1939-1945рр.
радянсько-німецький період 1941-1945рр.

Мета:             Дати характеристику ходу
бойових дій 1941-1945рр.; охарактеризувати основні битви цього періоду;
закріпити навички аналізу і зіставлення історичного матеріалу; виховувати в
дусі патріотизму, національної свідомості та гідності.

Тип уроку:    вивчення повного матеріалу;

Форма уроку: усний журнал з
використанням елементів практичної роботи;  

Обладнання: підручник,
хрестоматія, стінна карта «Друга Світова війна»,  схеми, практичне завдання.

Хід уроку

І. Організаційна та
мотиваційно-цільова експозицію уроку


- підготовка учнів до уроку.

ІІ. Мотивація
навчальної діяльності


  Учитель:

Сформувався фашистський блок – Троїстий пакт. Німеччина
використовуючи промислові сировинні, продовольчі та фінансові ресурси союзників
та уярмлених країн  активно готувала
«хрестовий похід проти більшовизму». Порівняно з Німецьким промисловим
потенціалом економічна могутність СРСР виглядала скромніше. Частка СРСР  у світовому промисловому виробництві сягала
10%. Особливо відставав СРСР від Німеччини в серійному виробництві нових
моделей озброєння. Більшість танків та літаків були на озброєнні в Червоній
Армії, мала застарілу конструкцію. Бракувало автоматичної зброї,
автотранспорту, засобів зв’язку. Та небачений героїзм та мужність радянських
воїнів і місцевих жителів зірвали німецький план «блискавичної війни» проти
СРСР. Пам'ять і шана простому герою.

ІІІ. Презентація нового матеріалу

1.     Оголошення теми
і мети.

2.     Завдання для
учнів:

-        
Скласти план-тези;

-        
Чи варто піддавати сумніву значимість героїв радянського народу через
помилки Сталіна і вищого керівництва?

3.     Виступ
проектної групи.

   IV. Закріплення нових знань.

-        
Дискусія;

-        
Розв’язання проблемного завдання (роздуми учнів);

   V. Підсумки уроку.

               - події на німецько-радянському
фронті  стали визначальними на
завершальному етапі війни.

Додано (10.06.2013, 15:38)
---------------------------------------------
Урок №2

Тема:
Радянсько-німецький період 1941-1945рр. Шляхами подвигу і слави.

Мета: Ознайомити з
ходом бойових дій або за територіальною ознакою;

          формувати навики оцінки бойових
дій;розвивати уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки враховую
інформаційну компетентність учнів;виховувати патріотизм і національну
свідомість.

Тип уроку:Комбінований.

Форма уроку: Заочна
екскурсія;

Обладнання: підручник,
історичні карти «Велика Вітчизняна війна», фотоматеріали «Історична постать
Великої Вітчизняної війни».

Хід уроку

І.
Організаційний момент.


- підготовка учнів до роботи на
уроці;

- оголошення теми і мети уроку;

ІІ. Перевірка
засвоєних знань. Метод «Мозковий штурм».


-        
Назвіть документ який засвідчував стосунки Німеччини з СРСР.

-        
Яку назву мав план Німеччини щодо завоювання СРСР.

-        
Охарактеризуйте сили трьох груп армій Німеччини, які мали знищити основні
сили Червоної армії.

ІІІ. Засвоєння нових знань.

Метод
«Експерт-дослідник». Опрацювання матеріалу відбувається в групах (Захід, Схід,
Південь), завдання яких проаналізувати інформацію про основні битви
радянсько-німецького періоду та здійснити подорож шляхами бойової слави.

-        
Метод «Форум».

-        
Чим були зумовлені успіхи Німеччини переломному етапі радянсько-німецького
періоду.

-        
Які бойові операції були проведенні на вищому рівні. Думку обґрунтуйте.

Висновок: (можуть
зробити найбільш активні учні).

Конкурс «Невідомий
портрет»(додатки).

           - проектна робота «Історичні постаті
Великої Вітчизняної війни».

          - команда екскурсоводів проводить
огляд фотоматеріалів історичних                                                        
осіб.(додатки)

Дискусія.

- моя позиція щодо
слів О. Довженка «Сатранство, дурість, тупоголовість воєноначальників завдали
великих нещасть країні ».

Відповіді учнів:

-        
Людські і територіальні втрати були величезними;

-        
Небачений героїзм та мужність радянських воїнів;

-        
Рух Опору: підпілля і партизанський рух.

IV. Закріплення нових знань.

1.    
Метод «Експерт-аналітик»

-        
Спів ставити: дата-подія-місцевість-історичні постаті;

2.    
Висновок. Оцінка-своєчасність і правильність виконаної роботи.

V. Підсумок.

СРСР виніс на своїх
плечах основний тягар війни з Німеччиною та її союзниками, зробив вирішальний внесок
у розгром Японії. Перемога СРСР врятувала людство від фашизму.

Підрахунок
кількості дивізій і втрат свідчить, що східний радянсько-німецький фронт був
головним.

VI. Інформація про домашнє завдання, інструкція щодо його виконання.

1.    
Повторити  IV етап уроку.

2.    
Підготувати добірку спогадів про окупаційний період.

 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz