Все для історика
Неділя, 01.12.2024, 13:00
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Зовнішня політика Франції в останній третині ХІХ ст. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Зовнішня політика Франції в останній третині ХІХ ст.
EkzorДата: Субота, 19.06.2010, 21:09 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
У 80-х роках французькі колонізатори проникли також у басейни Нігеру і Конго, в Сахару, зробили першу експедицію на Мадагаскар.
Особливо широко експансія Франції розгорнулася в південно-східній Азії - на Індокитайський півострові, де французькі колонізатори влаштувалися ще в період Другої імперії. З початку 80-х років Франція посилила свої спроби остаточно підпорядкувати собі весь В'єтнам. Вона натрапила при цьому на енергійне опір як самого в'єтнамського народу, так і Китаю. У 1884 р. Франція почала війну з Китаєм, прагнучи змусити його до відмови від суверенітету над В'єтнамом і від допомоги йому в боротьбі з французькими загарбниками. Однак колонізаторам нелегко було перемогти в'єтнамських патріотів і китайські загони; французька вояччина терпіла неодноразові поразки.
Колоніальні авантюри Феррі були дуже непопулярні в народі. Множачи прибутку крупних банків, вони несли з собою подальше зростання податків і численні людські жертви. Крім того, ця політика вела до загострення відносин Франції з Англією та Італією.
Коли в 1885 р. прийшла звістка про понесені французькими військами ураженні при Ланг-Соні (Індокитай), воно викликало у Франції бурхливий вибух обурення. Уряд Феррі полягло. Незважаючи на це, експансія в Індокитаї тривала. Після жорстокої і наполегливої колоніальної війни був підпорядкований весь В'єтнам, перетворений вже і офіційно в протекторат. До кінця 90-х років східний Індокитай фактично став колонією Франції.
Колоніальна експансія французької великої буржуазії відволікала Францію від європейських справ і ослаблювала її сили в Європі. Вже загострення міжнародної обстановки в 1875 р. показало серйозну небезпеку превентивної війни з боку Німеччини - війни, в якій Франція, не маючи союзників, була б неминуче приречена на нову поразку. Дипломатичне втручання Росії і Англії, не зацікавлених у посиленні Німецької імперії, запобігло цю війну. У 1877 р. Німеччина ще раз спробувала використати внутрішньополітичні труднощі Франції для нанесення їй удару. Зважаючи на це серед панівних класів Франції посилювалося прагнення до придбання союзника проти Німеччини в особі іншої великої європейської держави. Тим часом помірні республіканці, ставши на шлях колоніальної експансії, шукали зближення з Німеччиною.
Величезні витрати на колоніальні експедиції, зростання податків призвели до послаблення позицій виморених республіканців. Це спонукало їх шукати нові, ще не використані способи впливу на дрібнобуржуазні маси. Враховуючи, що гасло реваншу сприяв успіху буланжістского руху, помірні республіканці вирішили зі свого боку висунути такий же гасло. Вони при цьому посилалися на той факт, що німецькі мілітаристи не залишили думки про превентивної війни проти Франції. З особливою силою це підтвердила військова тривога 1887
З цього моменту французька буржуазія стала наполегливо домагатися встановлення тісних відносин з царською Росією, союз з якою надзвичайно укріпив би зовнішньополітичні позиції Франції в Європі. Політичному зближенню обох країн передувала посилилася експансія французького капіталу в Росію, що відбувалася одночасно з ослабленням російсько-німецьких політичних і фінансових зв'язків. Роль головного кредитора російської промисловості і царського уряду перейшла від Берліна до Парижа.
Тривалі переговори між Францією і Росією про союз привели в 1891 р. до укладення угод, які передбачали взаємну допомогу у разі війни однієї зі сторін з будь-якою третьою державою, під якою малася на увазі Німеччина. У 1892 р. була підписана, а через рік ратифікована військова конвенція, що остаточно оформило франко-російський союз.
Трохи пізніше відбулося також зближення між Францією і Англією: після гострого конфлікту 1898 через Фашоди, ледь не призвів до війни, французький уряд визнав за краще поступитися, і в 1899 р. Франція і Англія уклали угоду про розмежування сфер впливу в Тропічній Африці. Воно відкрило шлях до створення, через п'ять років, англо-французької Антанти, спрямованої проти спільного суперника - Німеччини.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz