Все для історика
Неділя, 01.12.2024, 12:15
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Зовнішня політика Франції в роки Другої імперії - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Зовнішня політика Франції в роки Другої імперії
EkzorДата: Субота, 19.06.2010, 12:54 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
«Імперія - це мир», - заявив в 1852 р. в одній зі своїх промов Наполеон III. Всупереч цій показній миролюбності Друга імперія майже безперервно вела загарбницькі, грабіжницькі війни з метою задоволення інтересів великих фінансистів, промисловців, біржових ділків, прагнули наживи, нових ринків збуту і джерел сировини. Війни відповідали і династичним інтересам Наполеона III. Внаслідок нестійкості внутрішнього становища Другої імперії переможні війни ставали неодмінною умовою її існування.
У першу чергу Наполеон III втягнув Францію у війну з Росією (Кримська війна 1853 - 1856 рр..). Війна ця зажадала від Франції багато жертв - людських і матеріальних - і не дала їй жодних реальних вигод. Франції ця війна була не потрібна. Вона повинна була лише зміцнити становище Наполеона III на троні. На Паризькому мирному конгресі 1856 Франція виступила в ролі найвпливовішої держави Європи.
У 1856 - 1857 рр.. намітилося зближення між Францією і Росією. Францією керувало прагнення забезпечити сприяння Росії проти Англії, так як англо-французький суперництво в Європі та колоніях досягло в той час великої гостроти. Приводом до подальшого різкого загострення англо-французьких відносин стало замах на Наполеона III, вчинене в початку 1858 р. італійським революціонером Орсіні, який прибув до Парижа з Лондона з бомбами англійського виробництва. Французька урядова печатка звинувачувала Англію в потуранні і вимагала «рішучих дій» по відношенню до неї. Шум, піднятий у зв'язку з цим епізодом, незабаром затих. Але погіршення англо-французьких відносин сприяло ув'язнення 3 березня 1859 секретного договору між Францією і Росією, на якому Наполеон III зобов'язався підтримати прагнення російського уряду звільнитися від умов Паризького трактату, що забороняли Росії тримати військовий флот на Чорному морі, а Росія обіцяла Франції дипломатичну підтримку проти Австрії.
У війні, яку Франція в союзі з Сардинського королівства початку в квітні 1859 проти Австрії, уряд Наполеона III переслідувало загарбницькі цілі. У битвах при Сольферіно та Маджента французькі війська завдали австрійцям поразки. Але Наполеон III обдурив і зрадив своїх італійських союзників. Сепаратну угоду уряду Наполеона III з Австрією, що залишило в руках австрійців Венеціанську область, приєднання Савойї і Ніцци, що входили до складу Сардинського королівства, до Франції, нарешті, окупація Риму французькими військами різко посилили невдоволення всіх національних сил Італії політикою Франції.
Поряд з війнами в Європі Друга імперія посилила колоніальну експансію. В Африці французькі колонізатори розширили в 50-х роках територію, захоплену раніше в Алжирі, приєднавши до володінь Франції значну частину Сахари і завершивши підкорення гірських районів. Політика заселення Алжиру колоністами з Європи та захоплення з цією метою землі у місцевого населення призвели до нових повстань в Алжирі. Французька влада з великою жорстокістю придушили ці повстання.
Французькі колоніальні влади протягом ряду років систематично просували кордон французьких володінь в глиб Африки, використовуючи ворожнечу між окремими племенами і підкуповуючи племінну верхівку.
Активну колоніальну політику Друга імперія розгорнула на Далекому Сході. В результаті агресивних воєн 1857-1858 і 1860 рр.. проти Китаю останньому були нав'язані нові нерівноправні договори, що з'явилися подальшим кроком на шляху закабалення китайського народу західноєвропейським капіталом.
У 1858 р. французькі війська під приводом захисту католицьких місіонерів вторглися до В'єтнаму, який перебував у васальній залежності від Китаю. В'єтнам переживав у цей період серйозні внутрішні труднощі. Феодальна знати, яка зосередила у своїх руках значну частину землі в країні, вела наступ на землі сільських громад. Династія Нгуен намагалася обмежити феодалів і підсилити центральну владу. З цією метою в 1840 р. уряд спеціальним указом наказало повернути громадам захоплені у них землі. Селянство, що зазнавали подвійної гніт - місцевих феодалів і центральної влади, боролося за землю і проти руйнівних податків і повинностей. Протягом 30-40-х років у В'єтнамі відбувалися потужні селянські повстання, насилу придушуваних урядом. Феодальна відсталість країни, міжусобиця і боротьба правлячих клік, а також зовнішні труднощі, особливо боротьба з Сіам, - все це полегшило завдання французьких колонізаторів.
Проте завоювання В'єтнаму виявилося не легкою справою. Французькі війська, що висадилися в вересні 1858 р. у бухті Туран, потрапили в скрутне становище. Опір місцевого населення не дозволило окупаційної армії просунутися до столиці В'єтнаму Хюе. Тропічна спека і хвороби косили ряди французів. У країні розгорялася партизанська війна, в якій головну роль відігравало селянство. У цей момент правляча феодальна кліка пішла на пряме зраду свого народу: уряд В'єтнаму уклало в червні 1862 р. договір, що передавав Франції три південні провінції й острів Пуло-Кондор. Французькі торгові і військові кораблі отримали право вільно пересуватися по річці Меконг, для французької торгівлі відкривалися три порти. Крім того, В'єтнам зобов'язувався сплатити французам величезну контрибуцію в 4 млн. срібних доларів. У 1863 р. Франція встановила протекторат над сусідньою з В'єтнамом Камбоджею. У 1867 р. весь південний В'єтнам став колонією Франції.
У результаті таких захоплень колоніальні володіння Франції до 1870 р. склали територію в 900 тис. кв. км, на якій проживало понад 6 млн. людей.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz