Все для історика
Четвер, 28.11.2024, 23:15
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Віденський конгрес 1814 — 1815 рр. та його рішення. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Віденський конгрес 1814 — 1815 рр. та його рішення.
EkzorДата: Субота, 19.05.2012, 18:10 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Ще в березні 1814 р., уклавши у Шомоні союзний договір, головні учасники антифранцузької коаліції – Росія, Австрія, Англія і Пруссія домовилися скликати дипломатичний конгрес, який мав підвести підсумки тривалих війн у Європі. Переможці прагнули закріпити здобуту перевагу, захистити Європу від можливості реставрації бонапартистського режиму, відновити втрачені станові привілеї дворянства й абсолютистські режими, а також перекроїти на свою користь карту Європи. До 1 листопада 1814 р. у Відень – місце проведення конгресу – з’їхались представники майже 20 європейських держав – 216 дипломатів. Серед них – імператори Австрії і Росії, королі Пруссії і Данії, канцлери, міністри, полководці. Переможці зібралися для того, щоб відновити монархічні режими, не допустити нових революцій, зробити Європу мирною і стабільною. Найважливішу роль на засіданнях відігравали російський імператор Олександр І і голова конгресу – австрійський канцлер Меттерніх. Англію представляв лорд Каслрі, а Пруссію – міністр-президент Гарденберг. Використавши незгоди між вчорашніми союзниками, рівної участі в нарадах як представник п’ятої великої держави домігся і міністр закордонних справ Франції Талейран. Це був перший, але не єдиний успіх видатного дипломата : до березня 1815 р. він зумів абсолютно розладнати антифранцузьку коаліцію; держави-переможниці, і передусім Австрія і Великобританія, дуже скоро зрозуміли, що без Франції вони не зможуть обійтися. Дійсно, сильна Франція була потрібна Австрії, щоб стримувати прусські домагання на Саксонію, а росіяни - на Польщу. Що стосується Великобританії, то остання не претендувала на які-небудь території в Європі. Усі територіальні надбання, які англійці зробили в ході революційних і наполеонівських воєн, - і передусім в Індії (Бенгалія, Мадрас, Майсор, Карнатик, район Делі і мн. р.).
9 червня 1815 р., незадовго до Ватерлоо, було підписано Заключний акт Віденського конгресу. Росії було надано велику частину Варшавського герцогства (Польща) і було дозволено залишити Фінляндію (яку вона, завоювала у Швеції в 1809 і мала під владою до 1917 року). Пруссії було надано дві п'ятих Саксонії, частину Варшавського герцогства (Велике Князівство Познанське), Данциг і Рейнланд /Вестфалія. Німецький союз з 38 держав був створений з попередніх 300, під головуванням австрійського імператора. Лише частина території Австрії і Пруссії, була включена до Союзу. Нідерланди і Південні Нідерланди (приблизно сьогоденна Бельгія) були об'єднанні в конституційну монархію, під владою династії Оранських-Нассау. За для компенсації Оранським-Нассау втрати землі Нассау на користь Прусії, Сполучене Королівство Нідерланди і Велике Герцогство Люксембург утворили особистий союз в рамках династії Оранських-Нассау, з Люксембургом (але не Нідерландами) на території Німецького союзу. Шведська Померанія, яка відійшла до Данії рік тому, була передана до Прусії. Нейтралітет Швейцарії був гарантований. Англія отримала частину Французьких і Голандських колоній, а також весь Французький флот. Ганновер віддало герцогство Люнебург Данії, але була розширена шляхом додавання колишньої території єпископства Мюнстер і колишньої пруської Східної Фризії, і надання статуту королівства. Більшість територіальних завоювань Баварії, Вюртембергу, Бадену, Гессен-Дармштадте, і Нассау 1801—1806 були визнані. Баварія також встановили контроль над Рейнланд-Пфальц і частиною наполеонівського князівства Вюрцбург і Великого герцогства Франкфурт. Гессен-Дармштадте, в обмін на відмову від князівства Вестфалія на користь Пруссії, було надано місто Майнц. Австрія відновила контроль над Тиролем і Зальцбургом, колишніми Іллірійськими провінціями, і отримала Ломбардію-Венецію в Італії і Рагузу в Далмації. Колишні австрійські території в південно-західній частині Німеччини залишалися під контролем Бадену і Вюртембергу, а також Австрійські Нідерланди, також не були повернуті. Габсбургам були повернені Велике герцогство Тоскана і Герцогство Модени і Реджо. Папська держава відновила свої колишні терени, за виключенням Авіньйону і Конта-Венессен, які залишилися частиною Франції. Сполученому Королівству були підтверджені права на Капську колонію, Південна Африка; Тобаго; Цейлон, і різні інші колонії в Африці і Азії. Деякі колонії, в першу чергу Голландська Ост-Індія і Мартиніка, були повернені їх попереднім власникам. Король Сардинії відновив владу у П'ємонті, Ніцці і Савої, і був наданий контроль над Генуєю (кінець тимчасово відновленої Генуезької Республіки). Герцогство Парма, П'яченца і Гуасталла отримали Марія Луїза, дружина Наполеона.
Герцогство Лукка було створено для династії Бурбон-Парма, яке мало право на повернення Парми після смерті Марії Луїзи. *Бурбон Фердинанд I відновив контроль над Неаполітанським королівством, але під час Ста днів підтримав Наполеона, викликавши Неаполітанську війну. Работоргівля була засуджена. Свобода судноплавства була гарантована на багатьох річках, у тому числі на Рейні.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz