Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 00:03
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Європейська дипломатія та Липнева революція в Франції - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Європейська дипломатія та Липнева революція в Франції
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 21:53 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Липнева революція - повстання 27 липня 1830 проти чинної монархії у Франції, що призвело до остаточного скинення старшої лінії династії Бурбонів і встановлення ліберального королівства зі значними владними повноваженнями буржуазії. Міжнародне значення липневої революції був величезний. Воно позначилося і на дипломатичній діяльності великих держав.
Росія. Микола I давно із занепокоєнням стежив за внутрішніми справами Франції.
Сталося саме те, чого боявся і що передбачав Микола. 25 липня 1830 Карлом X були підписані в Сен-Клу ордонанси, фактично скасовували французьку конституцію, а вже 31 липня, 1, 2, 3, 4 серпня послідовні сповіщення сигнального телеграфу повідомили в Петербург про триденної липневої битві в Парижі, про перемогу революції , про втечу короля, про воцаріння, відповідно до волі перемогла буржуазії, герцога Орлеанського під ім'ям Луї-Філіпа I. Спочатку цар був налаштований дуже рішуче. Проте організувати антифранцузьку коаліцію за зразком коаліцій кінця XVIII - початку XIX ст. Миколі не вдалося. По-перше, Австрія і Пруссія, зайняті боротьбою за вплив на німецькі держави і шукали для цього дипломатичної підтримки Англії і Франції, не захотіли долучитися до нового антиреволюційних «хрестового походу». По-друге, поки Микола I чекав звісток від своїх посланців з Відня і Берліна, в Королівстві Польському спалахнуло національно-визвольне повстання 1830-1831 рр.., Що привело у царизму значних сил для його придушення.
Англія. Революції 1830 р. у Франції ще більше поглибили головне протиріччя міжнародних відносин 1815-1850 рр. - Суперництво Англії і Росії. Англія раділа падінню Карла Х, який намагався проводити політику зближення з Росією. Луї Філіп Орлеанський зробив основну ставку на англо-французьке зближення. Одним з перших актів узгоджених дій Англії та Франції стала їхня політика щодо Бельгії. Обидва уряди - за різними своєкорисливим інтересами - були зацікавлені у відділенні Бельгії від Голландії та створення на перехресті важливих торговельних шляхів західноєвропейських невеликого «буферного» бельгійської держави. Саме тому Англія і Франція відповідно до практики, яка встановилася після Ахенського конгресу Священного союзу, висунули план передачі рішення бельгійського питання на розгляд конференції послів п'яти великих держав в Лондоні.
Австрія. Меттерніх зберігав з Луї-Філіппом цілком коректні відносини.
Пруссія. Прусський король навіть виявляв люб'язність до нового французького монарха і казав, якщо французи не підуть далі Рейна, то і я з місця не рушу.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz