Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 00:22
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Європейська дипломатія і французька інтервенція в Римі - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Європейська дипломатія і французька інтервенція в Римі
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 21:46 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
На подальший хід дипломатичних відносин у Європі великий вплив зробило розвиток революцій в Угорщині і в Італії. Новий революційний підйом в Італії ознаменувався в 1849 р. двома найважливішими подіями - поновленням війни Сардинії з Австрією і освітою Римської республіки.
Справжнє ставлення Другий Французької республіки до революції в інших країнах і в тому числі в Італії розкривалося поступово. До червневих днів 1848 робилися неясні заяви про бажання французького уряду сприяти звільненню інших народів. При Кавеньяку офіційно проголошувалася політика невтручання, але на ділі в цей час Франція вже втручалася дипломатичним шляхом в італійські справи й у шлезвиг-голштінського питання. В обох випадках французька дипломатія відстоювала збереження статус-кво, тобто тієї самої «системи 1815», яку на словах французькі республіканці рішуче відкидали. Після обрання президентом республіки Луї Бонапарта, коли в 1849 р. спалахнула друга австро-сардінських війна - австрійські війська розбили п'ємонтських армію, після чого Франція і англійський уряд попередили австрійський двір, щоб його армія не займала П'ємонт. Французьке уряд керувався при цьому тільки бажанням не допустити розширення австрійського панування в Італії на шкоду своєму впливу і нітрохи не піклувався про підтримку італійської революції.
Навесні 1849 р. Французька республіка зробила контрреволюційну інтервенцію в Римі. Відновленням світської влади папи Луї-Наполеон хотів залучити на свій бік клерикалів, підняти в Італії французький вплив на противагу австрійському і придбати в очах європейських кабінетів репутацію охоронця «законного порядку». Але для посилки військ в Рим треба було обійти цю статтю 5 французької конституції 1848 р., яка забороняла застосування збройної сили для придушення свободи інших народів. Тому кредити на експедицію були вимагатися у Установчих зборів під приводом забезпечення свободи Римської республіки на випадок австрійської інтервенції.
Директорія Римської республіки покладала надії на підтримку Англії та направила до Лондона свого міністра закордонних справ Русконі. Пальмерстон прийняв його, але відбувся запевненням, що кабінет обговорить положення в Римі.
Війська генерала Удіно відпливли до Італії. Але там вони натрапили на запеклий опір з боку революційних сил і були відкинуті від Риму добровольцями під начальством Гарібальді. Бажаючи виграти час і дочекатися розпуску Установчих зборів, міністр закордонних справ Друен де Люїс послав до Риму з особливою місією віконта Лессепса - дипломата ліберального напряму думок, доручивши йому вселяти римському уряду, що Франція не має на увазі контрреволюційних цілей. Лессепс навіть не підозрював, що є знаряддям обману, і найсерйознішим чином вів переговори. Одночасно генерал Удіно три тижні виробляв з римським урядом проект перемир'я, а тим часом підтягував до Риму артилерію.
Австрійці встигли за цей час зайняти Болонью і в свою чергу рушити до Риму, а в Террачіні висадилися іспанські війська. Однак Луї-Наполеон не скидав маску до тих пір, поки Установчі збори не було розпущено. У новому Законодавчих зборах переважна більшість складали прихильники інтервенції, що повністю розв'язувало руки Луї-Наполеону. Негайно комедія з місією Лессепса була перервана, а сам він до свого превеликий обуренню був відкликаний і звинувачений у перевищенні своїх повноважень. Французька артилерія обстрілювала нещадно римські пасовиська, і гарібальдійці після запеклого і кровопролитного бою покинули місто. У Римі запанувала люта реакція. Повернувшись туди, тато утримував у своїх руках владу тільки спираючись на багнети французьких військ. Вони залишалися там до 1870 р.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz