Все для історика
Понеділок, 25.11.2024, 07:45
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Проблема геополітичного методу вивчення історії - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Проблема геополітичного методу вивчення історії
EkzorДата: Середа, 04.01.2012, 17:33 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Термін "геополітика" вперше застосував шведський державознавець Р. Чьєлен у праці "Держава як форма існування" (1917 р.). Геополітика, в сучасному трактуванні, це наука, яка вивчає форми політичного життя, економічних, політичних і територіальних інтересів тієї чи іншої країни у певних регіонах.
Поняття геополітичного аспекту в розвитку тієї чи іншої території ми розуміємо як досконале вивчення сталих історичних та природних факторів розвитку народу, стратегічного розташування території, традицій способу життя та визвольної боротьби, стосунків із сусідами та виборювання власної державності, тактики і стратегії сусідніх держав щодо даної землі. Таке розуміння цього поняття ми бачимо в працях цілого ряду дослідників, і, зокрема, в Р. Симоненка.
Щодо розвитку населення Середнього Подніпров'я, то тут особливо яскраво проявлялися геополітичні інтереси. В найдавніші часи це межування з причорноморською смугою території, через яку пройшли номади українських степів - десятки племен, які тою чи іншою мірою впливали на розвиток місцевого населення. В часи Давньої Русі це найбільш небезпечне порубіжжя у боротьбі з хозарами, печенігами, половцями. В часи середньовіччя це арена боротьби інтересів Литви, Польщі, Русі, Кримського ханства та Туреччини.
Крім названих зовнішніх проявів геополітичних інтересів сусідніх держав, тут особливо зримо постали і суто внутрішні. Це становлення способу життя під впливом благодатних природних умов, зародження державотворчих процесів, формування особливої категорії вільного населення - козацтва, постійна боротьба з агресорами, виборювання власної національно-державної та духовно-релігійної незалежності.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz