Все для історика
Четвер, 28.11.2024, 23:24
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Які вимоги ставлять до будівель архівів. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Які вимоги ставлять до будівель архівів.
EkzorДата: Субота, 24.12.2011, 21:04 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Архівні документи розміщують у спеціально збудованих або пристосованих для постійного зберігання документів будівлях чи окремих приміщеннях будівель. Для зведення таких будівель використовують індивідуальні або - частіше - типові проекти. Вони передбачають ряд обов'язкових приміщень, необхідних для нормальної роботи з документами. Основну площу архівної будівлі займають сховища. Вони максимально ізолюються від читального залу, адміністративних та інших приміщень. Крім того, площа архівної будівлі відводиться під робочі приміщення співробітників архіву, приміщення для приймання і тимчасового зберігання, акліматизації документів; для ізоляції, знепилювання, дезінфекції й дезінсекції пошкоджених документів; для ре-ставраційно-палітурних робіт; для приготування клеїв і розчи¬нів; для відтворення копій документів, оброблення плівки; для зберігання облікових документів. Передбачаються також примі¬щення для науково-довідкової бібліотеки, методичного кабінету, виставкового залу. Будівлі архівів розміщують у місцях, відда¬лених від пожежонебезпечних об'єктів (нафтосховищ, автоза¬правних станцій), об'єктів, що забруднюють повітря агресив¬ними газами й пилом (підприємств зі шкідливими технологіями, ТЕЦ), що підпадають під загрозу затоплення та проникнення ґрунтових вод або є потенційним джерелом поширення гризунів (елеватори, ринки). У районі розташування архівних будівель середньодобовий вміст шкідливих домішок у повітрі не повинен Перевищувати гранично допустимі концентрації (мг/мЗ): сірководню - 0,008, сірчистого ангідриду - 0,5; окислів азоту - 0,06; хлору - 0,03; неорганічного пилу, що містить двоокис крем¬нію, - 0,05. Будівлі архівів оснащують пожежною та охоронною сигналізацією, засобами пожежегасіння.
Розташування та обладнання приміщень основного призна¬чення мають забезпечувати раціональний взаємозв'язок фун¬кціональних підрозділів архіву, збереженість документів на всіх ділянках роботи з ними, дотримання технологічних вимог, охо¬рони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, виробничої са¬нітарії. Важливе значення для створення належних умов збері¬гання документів має обладнання сховищ системами кондицію¬вання та вентиляції, що забезпечують рециркуляцію повітря, очищення від агресивних домішок і пилу, підтримання опти-мального температурно-вологісного режиму.
Приміщення сховищ обладнують стаціонарними металевими стелажами або дерев'яними, обробленими вогнезахисним роз¬чином. У сховищах з природним освітленням стелажі та шафи відкритого типу встановлюють перпендикулярно стінам із вікнами. У сховищах без вікон стелажі та шафи встановлюють з урахуванням особливостей приміщення, конструкції обладнан¬ня й норм його розміщення. Документи розміщують на стелажах, у металевих шафах гори¬зонтально або вертикально в картонажах або іншому упакуванні з метою запобігання проникнення в них пилу, що згубно діє на матеріальну основу документів. Розміщення документів на під¬лозі, підвіконнях, у нерозібраних стосах не припустиме.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz