Все для історика
П`ятниця, 19.04.2019, 00:02
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Охорона праці - частина соціальної політики ЄС - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Охорона праці в галузі » Охорона праці - частина соціальної політики ЄС (Статут про соціальні права у Стразбурзі)
Охорона праці - частина соціальної політики ЄС
EkzorДата: П`ятниця, 23.12.2011, 16:17 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Питання охорони праці розглядаються як складова частина соціальної політики ЄС Соціальна ж політика відноситься в ЄС до питань так званої першої колони.
Широко затвердилася думка, що основою і рушійною силою поліпшення умов праці й життя є взаємовплив економічного й соціального розвитку. Соціальний аспект має таке ж саме значення, як і економічний. Про це свідчить схвалений у Страсбурзі в 1989 р. Статут про соціальні права.
У ньому головний наголос у соціальній політиці робиться на сприяння праці і зайнятості. В Статуті підкреслюється значення забезпечення соціальних прав трудящих і поліпшення їхнього життя. Документ і розроблена детальна програма з його перетворення в життя охоплюють, включаючи й охорону праці, усього 12 напрямків. До них, зокрема, відноситься соціальне забезпечення працівників, питання рівноправності, право брати участь у переговорах і порядок укладання колективних договорів, а також спеціальні заходи щодо захисту молоді, старих та інвалідів. На рівні ЄС практичні результати цього документа пов'язані з розробленими Єврокомісією Програмами дій, відповідно до яких найбільша КІЛЬКІСТЬ Директив ЄС було підготовлено саме в галузі охорони праці.
Документ складається із двох розділів. Перший розділ включає 12 глав, які стосуються наступних тем:
1. Вільне переміщення робочої сили.
2. Трудові відносини та оплата праці.
3. Поліпшення умов праці і життя.
4. Соціальне забезпечення.
5. Право на професійні об'єднання та ведення переговорів по колективних договорах.
6. Професійне навчання.
7. Рівноправність чоловіків і жінок.
8. Право працівників на інформацію, ведення переговорів і участь у прийнятті рішень із питань умов праці.
9. Охорона праці.
10. Захист дітей і підлітків у трудовому житті.
11. Старі люди.
12. Інваліди.
Другий розділ Статуту по соціальних правах стосується його виконання. У ньому констатується обов'язок держав-членів Європейського Співтовариства гарантувати, через національні законодавства або колективні договори зазначені основні соціальні права.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Охорона праці в галузі » Охорона праці - частина соціальної політики ЄС (Статут про соціальні права у Стразбурзі)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz