Все для історика
Неділя, 01.12.2024, 13:18
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Державні і політичні діячі сучасного світу. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Державні і політичні діячі сучасного світу.
EkzorДата: Четвер, 16.06.2011, 20:31 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Буддійський монах Тензін Г'яцо Його Святість Далай-лама XIV народився 6 липня 1935 року в селянській сім'ї на північному сході Тибету в провінції Амдо в маленькому селі Такцер, що знаходиться недалеко від озера Кукунор. Дитині дали ім'я Лхамо Дхондруб. Разом з Його Святістю у вигнання за ним пішло близько 80 тисяч тибетців. 17 листопада 1950, після вступу до Тибету військ Народної Визвольної Армії Китаю, Його Святість Далай-лама, якому було тоді всього 16 років, прийняв на себе політичні повноваження, ставши главою держави і уряду. Протягом дев'яти років Далай-лама невпинно робив спроби мирного врегулювання тибето-китайського конфлікту з владою КНР. У 1954 він їде до Пекіна для проведення мирних переговорів з Мао Цзе-Дуном та іншими китайськими лідерами, в тому числі з Джоу Ен-гавкотом і Ден Сяо-піном. У 1956, відвідуючи Індію в рамках святкування 2500-річчя з дня народження Будди, він проводить ряд зустрічей з прем'єр-міністром Індії Джавахарлал Неру і прем'єр-міністром Китаю Джоу Ен-гавкотом для обговорення загострилася, в Тібете.С 1960 Далай-лама влаштувався в індійському містечку Дхарамсала, який називають "маленькою Лхасою". У Дхарамсалі розташувалася і штаб-квартира тибетського уряду у вигнанні. 15 червня 1988 в Страсбурзі Його Святість висунув розширений варіант "Плану з п'яти пунктів", запропонувавши демократичне самоврядування в Тибеті "у співпраці з Китайською Народною Республікою". Далай-лама XIV сьогодні оголосив про те, що готовий офіційно відмовитися від політичних повноважень глави уряду Тибету у вигнанні. Він пояснив, що приймає таке рішення, "тому що в довгостроковій перспективі воно принесе користь тибетцям".
Ангела Доротея Каснер (Angela Dorothea Kasner) народилася 17 липня 1954 року в Гамбурзі в родині лютеранського пастора. З 1973 по 1978 рік вивчала фізику в Лейпцігському університеті. Там познайомилася з Ульріхом Меркелем, що у 1977 році став її чоловіком. В кінці 1980-х років Меркель зайнялася політикою. У 1989 році вступила в організацію "Демократичний прорив", а в 1990 році стала заступником офіційного представника в першому некомуністичної уряді НДР, який очолював Лотар де Мезьєр. У серпні 1990 року вступила в Християнсько-демократичний союз (ХДС) і в тому ж році стала депутатом першого об'єднаного бундестагу від цієї партії. У 1998 році стала генеральним секретарем, а в 2000 році - головою партії ХДС (згодом неодноразово переобиралася на цю посаду). Федеральний канцлер Німеччини з 2005 року, перша в історії жінка на цій посаді. У короткі терміни Меркель вдалося домогтися рекордно високого рейтингу популярності - у лютому 2006 року її політикою були задоволені 80 відсотків німців. Коаліційний уряд досягло ряду позитивних зрушень в економіці, зокрема скорочення числа безробітних. У лютому 2008 року Меркель всупереч позиції Сербії і Росії виступила за визнання незалежності Косово, але незабаром висловилася і проти розширення НАТО на схід і прийому у військовий блок Україні та Грузії. Позиція канцлера змінилася після російсько-грузинського військового конфлікту, коли вона заявила, що Грузія повинна увійти до НАТО.
Фіде́ль Алеха́ндро Ка́стро Рус (ісп. Fidel Alejandro Castro Ruz; *13 серпня 1926) — кубинський політичний діяч. Марксист. Один з основних лідерів кубинської революції. Кастро перебував на посаді прем'єр-міністра Куби з лютого 1959 по грудень 1976 року, а потім як Голова Державної ради Куби та Голова Ради міністрів Куби, до його відставки з посади в лютому 2008 року. Він був першим секретарем Комуністичної партії Куби з 1965 до 2008 року, доки не пішов у відставку за станом здоров'я. Вивчаючи право в Гаванському університеті, він почав свою політичну кар'єру, ставши визначною фігурою в кубинській політиці. Його політична кар'єра продовжилась з націоналістичної критики президента Фульхенсіо Батісти та Сполучених Штатів, їх політичного та корпоративного впливу на Кубу. Фідель Кастро через хворобу відійшов від керівництва Кубою в 2006, передавши повноваження глави держави своєму брату Раулю Кастро. З тих пір він майже не з'являвся на публіці, в західній пресі навіть з'являлися чутки про його смерть. 1 серпня 2006 року у зв'язку з курсом реабілітації після операції на кишечнику тимчасово передав керування країною своєму молодшому братові Раулю Кастро. 19 лютого 2008 року Фідель офіційно відрікся від влади на користь свого брата, Рауля Кастро.
У ніч з 18-го на 19-е червня 2008 року національне кубинське телебачення продемонструвало перші за останні 5 місяців кадри з Ф.Кастро. У короткому сюжеті, що транслювався без звуку, розповідалось про годинну зустріч кол. лідера зі своїм товаришем, президентом Венесуели Уго Чавесом[3]. 19 квітня 2011 року на VI з'їзді Компартії Куби кубинський лідер Фідель Кастро вперше не був включений до складу політбюро, посаду першого секретаря партії офіційно зайняв його брат, 79-річний голова Державної ради Куби Рауль Кастро[4]


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz