Все для історика
Понеділок, 23.07.2018, 18:08
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Створення оптимальних умов зберігання дакументів НАФ - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Створення оптимальних умов зберігання дакументів НАФ
Створення оптимальних умов зберігання дакументів НАФ
EkzorДата: Четвер, 24.05.2012, 19:55 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
ПІД ПОНЯТТЯМ Національний архівний фонд України розуміють сукупність архівних документів, що відобра-лсають історію духовного і матеріального життя українського народу та інших народів, мають культурну цінність і є надбан-ням українськоїнації. НАФ є надбанням української нації, скла-довою частиною вітчизняної й світової культурної спадщини та інформаційних ресурсів суспільства, перебуває під охороною держави і призначений для задоволення інформаційних потреб суспільства і держави, реалізацій прав та законних інтересів кож¬ної людини.
Забезпечення збереженості документів НАФ по¬требує раціонального розміщення документів, запобігання їх втрат, контролю за фізичним станом і переміщенням, копіювання доку¬ментів для створення страхового фонду й фонду користування, відновлення первісних або близьких до первісних властивостей і зовнішніх ознак документів, що зазнали пошкодження або руй¬нування. Такий комплекс робіт називають організацією збері¬гання документів.
Оптимальні умови зберігання документів забезпечуються будівництвом, реконструкцією і ремонтом будівель архіву; об¬ладнанням будівель і сховищ засобами пожежогасіння, охорон¬ної та пожежної сигналізації; застосуванням технічних засобів для створення оптимального температурно-вологісного та сві¬тлового режимів, здійсненням санітарно-гігієнічних заходів у при-міщеннях сховищ; застосуванням спеціальних засобів збері¬гання документів.
Основним фізичним чинником, який викликає швидке руй¬нування матеріальної основи документів з паперовими носіями, є світло. На фізичний стан документів істотно впливають темпера-тура і вологість повітря. Документам з плівковими носіями притаманне і біологічне старіння, викликане діяльністю живих організмів, які розвива¬ються на полімерних матеріалах. Ушкодження документів ба¬ктеріями, мікроскопічними грибами, комахами, гризунами належать до біопошкоджень. В зв'язку з цим до найголовніших завдань архівістів належить суворе дотримання правил зберігання документів
Архівні документи розміщують у спеціально збудованих або пристосованих для постійного зберігання документів будівлях чи окремих приміщеннях будівель. Приміщення сховищ обладнують стаціонарними металевими стелажами або дерев'яними, обробленими вогнезахисним роз¬чином. У сховищах з природним освітленням стелажі та шафи відкритого типу встановлюють перпендикулярно стінам із вікнами. Розміщення документів на під¬лозі, підвіконнях, у нерозібраних стосах не припустиме.
Електрична проводка у приміщеннях сховищ повинна бути закрита металевими трубами, штепсельні розетки для перенос¬ної апаратури - герметичними або напів-герметичними, шнури переносної апаратури повинні мати гумо¬ву ізоляцію.
Категорично забороняється в сховищі курити, застосовувати електронагрівальні прилади, зберігати вибухонебезпечні, лег¬козаймисті речовини та продукти харчування.
Важливе значення для забезпечення збереженості документів має їх раціональне розміщення. Документи розміщуються в схо¬вищах в порядку, який забезпечує їх комплексне зберігання у ме¬жах груп чи окремих фондів і описів, відповідає обліковій документації, вимогам оперативного розшуку й потребам евакуації документів за екстремальних умов. Відокремленому зберіганню підлягають секретні документи; унікальні документи; докумен¬ти, що мають у зовнішньому оформленні або у додатках до них матеріальні цінності; документи з різними видами носіїв; доку¬менти, вражені біологічними шкідниками; документи, що прий¬няті до архіву на тимчасове зберігання; документи, не внесені до облікової документації архіву.
Важливою умовою забезпечення збереженості документів є дотримання режимів їх зберігання, тобто сукупності температурно-вологісних, світлових та санітарно-гігієнічних умов, ство-рюваних в архівосховищі, реалізація контрольно-охоронних заходів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Державний екзамен з історії (Архівознавство, 6 курс) » Створення оптимальних умов зберігання дакументів НАФ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz