Все для історика
Середа, 25.04.2018, 23:03
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Радянсько-румунські відносини у 1940 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Радянсько-румунські відносини у 1940 р. (та розв’язання проблеми Бессарабії й Буковини.)
Радянсько-румунські відносини у 1940 р.
EkzorДата: Вівторок, 08.05.2012, 09:22 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Ще 23 травня 1940 р. генеральний штаб Румунії надіслав об'єднаному командуванню вермахту панічну телеграму з повідомленням про зосередження радянських військ біля румунського кордону. Вермахт залежав від румунської нафти, і можлива окупація цієї країни Радянським Союзом тривожила керівників німецького рейху. Проте Гітлер був схильний не втручатися в конфлікт, якщо претензії Сталіна обмежаться Бессарабією. А тому, коли в ніч на 26 червня посланнику Румунії в Москві була вручена нота ультимативного характеру, Ріббентроп порадив румунам прийняти ультиматум, щоб усунути загрозу окупації Червоною армією всієї країни. 28 червня Червона армія перейшла через Дністер. Щоб попередити спробу евакуації матеріальних цінностей і прискорити відхід румунських військ, Жуков здійснив дві повітрянодесантні операції - в районі Болграда та Ізмаїла. З липня румунські війська повністю залишили територію Бессарабії і Буковини. Після приєднання Бессарабії і Північної Буковини Кремль доручив розмежувати новоприєднані території керівникам УРСР і Молдавської автономії у складі УРСР. Молдавська АРСР була утворена у листопаді 1924 р. на українських землях як зародок майбутньої союзної республіки, що повинна була включати територію Бессарабії і, можливо, всієї Румунії. М.Хрущов запропонував ділити територію за етнографічною ознакою. Звідси компартійно-радянське керівництво УРСР на чолі із впливовим у Москві М.Хрущовим зробило висновок про те, що до УРСР мають бути приєднані північний і два південні повіти Бессарабії у повному складі, а також сім районів МАРСР з переважно українським населенням. Верховна Рада СРСР 2 серпня 1940 р. прийняла закон про створення Молдавської Радянської Соціалістичної Республіки. Північна частина Буковини, Хотинський, Аккерманський та Ізмаїльський повіти Бессарабії увійшли до складу УРСР. Указом президії Верховної Ради СРСР від 7 серпня 1940 p. у складі УРСР були утворені нові області: Чернівецька, в яку, крім буковинських земель, увійшла основна частина Хотинського повіту Бессарабії, і Аккерманська у складі двох повітів Бессарабії (При-дунайський край). У грудні 1940 р. центр Аккерманської області був перенесений з Аккермана в Ізмаїл. Відповідно область була перейменована в Ізмаїльську. Після возз'єднання в 1939-1940 pp. західноукраїнських земель з основною територією України населення УРСР у червні 1941 р. зросло на 8,1 млн осіб, тобто до 41 657 тис. осіб, а територія - до 560 тис. кв. км. Безсумнівно, що це возз'єднання було актом історичної справедливості, як казали і в радянські часи.

http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Радянсько-румунські відносини у 1940 р. (та розв’язання проблеми Бессарабії й Буковини.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz