Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:36
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Українці на фронтах німецько-радянської війни: - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Українці на фронтах німецько-радянської війни: (звитяга і жертовність.)
Українці на фронтах німецько-радянської війни:
EkzorДата: Вівторок, 08.05.2012, 08:44 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Вагомо представлені українці серед Героїв Радянського Союзу. Усій країні відоме ім'я тричі Героя Радянського Союзу І. М. Кожедуба. З 115 двічі Героїв Радянського Союзу 32 були українцями та уродженцями України. Причому двоє з них — С. П. Супрун та О. Г. Молодчий — разом із їхнім російським побратимом Б. Ф. Сафоновим були першими, хто був нагороджений другою Золотою Зіркою за виявлений героїзм.З чотирьох Героїв Радянського Союзу і одночасно повних кавалерів ордена Слави двоє — українці. ЦеІ. Г. Драченко, родом із Черкащини, і П. X. Дубинда — з Херсонщини. За мужність і відвагу, виявлені у боротьбі проти загарбників, 2072 українці удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Бійці і офіцери, жителі України, які виявили масовий героїзм, отримали 2,5 млн. орденів і медалей із загальної кількості 7 млн. нагород, вручених воїнам Збройних Сил.Безсмертні сторінки в історію війни вписали воїни-українці та уродженці України, які разом з бійцями й офіцерами інших національностей показали приклади ратного героїзму, що переріс у самопожертву в ім'я свободи і незалежності свого народу. Подвиг білоруса капітана М. Гастелло, який спрямував свій палаючий літак на танкову колону фашистів, повторили 52 українці. Серед учасників повітряних таранів — 55 льотчиків-українців та уродженців УРСР. 25 українських воїнів є поміж тих, хто, рятуючи товаришів під час бою, закрив своїм тілом амбразуру ворожих дотів. Український народ дав Збройним силам сотні полководців та воєначальників. З 15 фронтів, що діяли в період радянсько-німецької війни, більше половини очолювались маршалами та генералами — українцями за походженням. Поміж них командуючі фронтами И. Р. Апанасенко, М. П. Кирпонос, С. К. Тимошенко, А. І. Єременко, І. Д. Черняховський, Р. Я. Малиновський, Ф. Я. Костенко, Я. Т. Черевиченко.

http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Українці на фронтах німецько-радянської війни: (звитяга і жертовність.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz