Все для історика
Вівторок, 19.06.2018, 01:54
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Основні критерії цінності документів - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Формування НАФ України » Основні критерії цінності документів
Основні критерії цінності документів
EkzorДата: Четвер, 03.05.2012, 20:55 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
При проведенні е. ц. комплексно застосову¬ють критерії цінності документів, тобто систему науково о᬴рунтованих ознак (походження, зміст, час та місце створення, зовнішні ознаки), на підставі яких практично визначається ступінь цінності документів.
До критеріїв походження належать функціонально-цільове призначення установи (особлива роль і типовий характер), зна¬чення особи в житті суспільства, час і місце створення документів. Повнота відображення в документах явищ, подій і процесів історичної дійсності, визначальних періодів у історії держави, суспільства зумовлює цінність відомостей, що містять¬ся в них. Суттєве значення має час і місце створення документів: чим давніший документ, тим він цінніший з погляду історії.
До критеріїв змісту належать особливості документної ін¬формації (унікальність, типовість), її повторюваність в інших документах, цільове призначення, юридична сила, автентич¬ність, вид документів. Основним критерієм цінності змісту документів, що складає сукупність зафіксованих у ньому відо¬мостей про конкретні факти, події, явища, процеси, є значущість його інформації. Чим вагоміший зміст, тим цінніший документ.
Під час е. ц. документів важливе значення має критерій зовнішніх особливостей документів як один з ос¬новних підходів відбору оригіналів документів, у випадку їх відсутності - юридичне засвідчених копій, а за їх відсутності -незасвідчених копій. До критеріїв зовнішніх особливостей до¬к. належать наявність резолюцій, віз, позначок на доку¬менті, зовн. вигляд і оформлення документу, форма пере¬давання змісту, засвідчення і оформлення документів. Якщо основний док. має поганий фізичний стан, то залишають на зберігання його копію або інші документи, де основна інформація повторюється.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Формування НАФ України » Основні критерії цінності документів
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz