Все для історика
П`ятниця, 20.07.2018, 13:03
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Сутність та функції ринку. Ринкове господарство - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Сутність та функції ринку. Ринкове господарство
Сутність та функції ринку. Ринкове господарство
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:08 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Незважаючи на те, що ринок як один із інститутів товарного вир-ва існує уже близько 7 тис років. Перші спороби дати його наукове визначення були зроблені менше двох століть тому. Навіть у працях Сміта і Рікардо Р розглядався як одне із поверхових явищ економіки.
Загалом ринок розглядається як механізм, який поєднує покупця і продавця. Ринок – це екон взаємовідносини, які виникають у процесі товарно-грошових взаємозв’язків вир-ва і споживання, обслуговування потреб пропозиції і попиту
Отже ринок – це певна сукупність екон відносин між різними типами фірм, а також державою та держав між собою і наднаціональними органами та іншими суб’єктами з приводу купівлі-продажу товарів і послуг відповідно до законів сучасного товарного вир-ва.
Об’єкти: товар та гроші. Суб’єкти: продавці та покупці
Крім того, сутність Р розкривається в його функціях. До основних функцій, які характеризують вплив ринку і змін, що на ньому відбуваються, на зміни інших явищ і процесів, а отже взаємозалежностей між ними належать:
1. ф-ція регулювання. Ринок регулює всі екон процеси – вир-во, обмін, розподіл та споживання, визначаючи пропорції та напрямки розподілу екон ресурсів на мікро-, макрорівні та рахунок розширення або звуження попиту і пропозиції.
2. ф-ція стимулювання. Р спонукає виробників товарів і послуг до зниження витрат, підвищення якості та споживчих властивостей товарів. Він створює дієвий механізм мотивації праці, стимулює підвищення ефективності економіки на основі впровадження найпередовіших досягнень НТП.
3. ф-ція розподілу. Доходи виробників і споживачів у ринковій економіці диференціюються через ціни, зумовлюючи соц розшарування сусп-ва за доходами.
4. ф-ція ціноутворення. На Р остаточно визначається в-ть товарів і послуг, їх ціннісних еквівалентів у процесі реалізації, перетворення продукту праці на товар, втіленої у продукті сусп необхідної праці і корисності – у в-ть.
5. ф-ція санації. Р через конкуренцію очолює екон середовище від неконкурентоспроможних госп-свт і підтримує найефективніші. Цей механізм санації екон довкілядеперсоніфікований і тому не може бути упередженим і несправедливим.
6. алокаційна ф-ція. Р забезпечує вир-во оптимальної комбінації товарів та послуг за допомогою найефективнішої комбінації ресурсів, за якої товари та послуги виробляються з мін альтернативними витратами.
7. інформаційна ф-ція. Р через ціни інформує виробника, торговця і споживача про те, що вигідно виробляти й купувати, а що ні, скільки чого треба запропонувати, на які верстви населення варто орієнтуватися у своїй госп дія-сті.
8. ф-ція інтеграції. Ринок об’єднує суб’єктів екон системи в одне ціле, сприяючи формуванню єдиного екон простору як у межах однієї країни, та і в межах світової економіки.
Ринок невідємний атрибут товарного госп-ва. Він забезпечує рух товарів і грошей (Т-Г-Т та Г-Т-Г).
Ринкове госп-во – це екон система, заснована на приватній власності на умови вир-ва, функціонування і розвиток якої регулюється конкуренцією господарюючих суб’єктів та іншими законами ринку. Вона базується на принципах вільного підприємництва , різних видах і формах власності господарюючих суб’єктів, ринковому механізмі ціноутворення, обмеженому втручанні держави та договірних стосунках суб’єктів ринку.
Умови виникнення РГ:
- сусп поділ прац, що ґрунтується на спеціалізації.
- Екон відокремленість суб’єктів госп зумовлена наявністю різних форм власності.
- Величина трансакційних витрат визначає умови і межі ділової активності.
Вільний обмін ресурсами, який забезпечує вільне ціноутворення та ефективне господарювання.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Сутність та функції ринку. Ринкове господарство
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz