Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:43
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Ціна: сутність, функції. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Ціна: сутність, функції.
Ціна: сутність, функції.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:08 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Ціна – це грошова оцінка товару, що відображає його споживчі властивості, витрати на його вир-во та інші параметри цінового і нецінового порядку. Ціна – це грошове вираження споживчої вартості та вартості товару.
Ціна зумовлює всю систему суперечностей, пов’язаних з проблемами ринку, втілює всі суперечності економічних інтересів, їх погодження, гармонійне поєднання. У ній закладені умови вир-ва та споживання. Ціна впливає на ефективність і є інструментом, за допомогою якого оцінюють результати дія-сті господарюючих суб’єктів та їх матеріальне винагородження. Вона є стимулом праці та економії витрат.
Водночас ціна є інформаційним сигналом, який господарюючі суб’єкти отримують в процесі купівлі-продажу товарів стосовно визнання суспільної корисності їх праці. Тобто це зв’язок між вартістю та споживчою вартістю товару. Вона вказує, від чого необхідно відмовитися, щоб отримати бажані товари і послуги, примушує покупців враховувати ціну альтернативних благ.
Ціна виконує такі функції:
1. інформаційна – полягає в тому, що ціна інформує про пропозицію товару, його величину і про те, скільки продавець хоче отримати за свій товар. Така ж інформація формує позицію покупця, визначаючи розмір його попиту.
2. стимулююча – виявляється у здатності заохочувати підприємців, які раціонально використовують виробничі можливості для отримання кращих остаточних результатів, застосовують постіндустріальну технологію та техніку.
3. орієнтуюча - суть її в орієнтуванні продавця і покупця на формування пропозиції та вибору товару.
4. розподільча – її специфіка виявляється в перерозподілі капіталів, спрямуванні їх в ефективніші й прибутковіше галузі.
Ціна демонструє ефективність підприємницької діяльності. В ній фокусуються, виявляються, зіштовхуються та узгоджуються матер інтереси індивідуального і сукупного попиту та пропозиції.
Існує велика кількість різних видів цін. Можна дати наступну класифікацію цін:
1. в залежності від новизни товару:
- На зовсім нові товари: ціни “зняття вершків”, впровадження на ринку, престижні, з поверненням витрат вир-ва, психологічні.
- На товари що реалізуються на ринку відносно довго: ковзкі, споживчого сегменту ринку, гнучкі або еластичні, переважаючі, на товари вже зняті з вир-ва, встановлювані нижче, ніж у більшості п/п, договірні ціни.
- Які обслуговують зовнішньоторговельний обіг: світові, тверді, ковзкі, з слідуючою фіксацією, заключні, франко-пункт відправлення, франко-пункт призначення (по Інкотермз).
2. в залежності від обслуговування конкретних галузей або сфер економіки: оптові на продукцію промисловості, закупні, на будівельну продукцію, тарифи пасажирського та вантажного транспорту, тарифи на платні послуги, які надаються населенню, роздрібні, які обслуговують зовнішньоторговельний обіг, надбавки, скидки, націнки в сфері обігу.
3. в залежності від території дії: єдині по державі в цілому, регіональні (зональні та місцеві).
4. в залежності від порядку повернення споживачам транспортних витрат по доставці вантажів: ціна ФОБ в місці вир-ва продукції, єдині з виключенням витрат по доставці, на основі базисного пункту.
5. в залежності від виду ринків: біржові, комісійні, аукціонні.
6. які викор в обліку та статистиці: порівнювальні, поточні, середні, індекси цін.
7. в процесі проектування нових виробів: лімітні, проектні, орієнтовні.
Загальні фактори, що впливають на ціну:
- гнучкість попиту; зростання цін призводить до зменшення попиту і навпаки;
- високі технічні параметри та низька вартість експлуатації; вони важливі для потенційного покупця не менше, ніж ціна;
- орієнтація на одержання прибутку та оцінка потенційних покупок з огляду на їхню ефективність: чинники, що впливають на вибір товару покупцем, за рівнем їхньої важливості розміщуються в такій послідовності: якість, технічне обслуговування, ціна;
можливість надати готовому виробу більшої привабливості для покупців; зрозуміло, що доступні ціни, узгоджені з показниками якості товару, є найпривабливішими для потенційних покупців.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Ціна: сутність, функції.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz