Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:22
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Національний доход. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Національний доход.
Національний доход.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:07 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Особливе місце в системі екон показників займає НД.
НД (чистий продукт) – це реальний доход, який сусп-во використовує для особистого споживання та розширеного відтворення, а також систему екон відносин між всіма екон суб’єктами з приводу вир-ва, обміну, розподілу та споживання необхідного та додаткового продукту. З погляду власників факторів виробництва НД це зароблений доход. Але вони:
1. повинні вносити внески на соціальне страхування, виплачувати податки на прибуток і направляти визначену частину доходу у виробництво (нерозподілений прибуток);
2. можуть одержувати доходи не мають відносини до використання приналежних їм факторів виробництва (трансферні платежі).
Необхідний продукт охоплює частину НД, створену всіма працівниками, зайнятими продуктивною працею. Це витрати на житло, одяг продукти харчування, соц та духовні торреби.
Додатковий продукт – це частина НД, створеного здебільшого найманими працівниками, яка викор для розширеного вир-ва, створеного резервного фонду тощо.
НД можна розраховувати двома способами: як різниця між ЧВП і непрямими податками та як Сіма доходів домашніх госп-ств, п/п (крім амортизаційних відрахувань) і держави (окрім непрямих податків).
Розрізняють вироблений НД, який зберігається з новоствореною вартістю і використаний НД, менший за попередній показник на величину втрат (від стихійного лиха) та негативного зовнішньоторговельного сальдо. Крім того, НД поділений на фонд споживання та фонд заміщення (спрямовується на відновлення зношених засобів вир-ва).
НД сусп-ва є одним з найважливіших показників функціонування економіки загалом, критерієм результативності сусп вир-ва, нац економіки. Вир-во НД на душу населення визначає рівень екон розвитку країни та рівень добробуту населення. Від розміру НД залежить масштаби і темпи зростання вир-ва, а отже можливості розвитку сусп-ва у перспективі, оскільки він викор не лише для споживання, а й для нагромадження.
НД у ринковій економіці розподіляється між власниками факторів вир-ва відповідно до функцій, яку той виконує та між окремими домогосподарствами.
Розподіл НД між власниками факторів вир-ва наз функціональним розподілом доходів. Марксистська версія розподілу НД між факторами вир-ва ґрунтується на тому, що лише 1 фактор – праця – створює НД, а решта беруть участь у його привласненні. З цього випливає, що коли капітал і земля перебувають у приватній власності, у сусп-ві панує експлуатація. Більшість економістів поділяють неокласичну теорію розподілу НД, згідно із якою всі фактори беруть участь у його привласнені.
Розподіл НД, відповідно неокласичної теорії, залежить від цін факторів вир-ва. Ціну фактора визначає його граничний продукт, тобто додатковий обсяг продукції, який отримує фірма від застосування додаткової одиниці продукції.
Розподіл НД між окремими домогосподарствами наз родинним розподілом НД. Доходи домогосподарств або особисті доходи – це сума грошових коштів та продуктів, отриманих або вироблених домогосподарствами за певний проміжок часу. Основними складовими таких доходів є оплата праці, доходи від п/п дія-сті і власності та соц трансферти.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Національний доход.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz