Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:39
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Товар та його властивості. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Товар та його властивості.
Товар та його властивості.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:06 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Важливою категорією товарного виробництва є товар. Товар – це продукт праці, задовольняючий потреби и призначений для обміну.
Специфічною формою економічного блага є товар. У такий спосіб товар, це специфічне економічне благо, зроблене для обміну. З цього випливає, що товар, як такий володіє двома властивостями: здатність задовольняти яку-небудь людську потребу та придатність до обміну. Здатність товару задовольнити ту або іншу потребу людини складає його споживчу вартість.
Ця властивість властива всім товарам. Характер потреб може бути при цьому всіляким (фізичні, духовні). Різним може бути і спосіб їхнього задоволення.
Споживча вартість має три форми прояву: а) кількість; б) натуральна форма; в) якість. Останнє - це ступінь корисності даної споживчої вартості, ступінь її відповідності потреби, її придатності задовольняти потреба в конкретних умовах споживання.
Варто відрізняти споживчу вартість товару від споживчої вартості продукту в натуральному господарстві. Продукти праці в натуральному господарстві є споживчою вартістю для самих виробників, а товари володіють споживчою вартістю для інших, тобто суспільна споживча вартість. Споживча вартість товару переходить до безпосереднього виробника тільки за допомогою обміну.
Товар володіє не тільки властивістю задовольняти людські потреби, але і властивістю вступати у відносини з іншими товарами, обмінюватися на інші товари.
Здатність товару обмінюватися на інший товар виражає наявність у кожного з них вартості. Здатність товару до обміну у визначених кількісних пропорціях є мінова вартість.
Свої споживчі властивості товар придбав в силу якісної визначеності тієї праці, за допомогою якого він виготовлений. Визначена праця, необхідний для виготовлення даної споживчої вартості, ми називаємо конкретною працею.
Людська праця взагалі, необхідний для створення будь-якого товару, називається абстрактною працею. Саме абстрактна праця створює вартість.
Працю, що робить товари, може бути складною (кваліфікована) і простою (некваліфікована), не потребуючого особливого навчання. Усяка складна праця являє собою помножену просту працю, тому що в нього входить праця, необхідний для навчання.
Природною мірою праці є робочий час. Але вартість створюється не просто працею, а суспільною працею, тобто величина вартості виміряється не індивідуальними витратами праці того або іншого виробника, а суспільно необхідними витратами праці.
Суспільно нормальними (або типовими) умовами виробництва є ті, при яких створюється гнітюча частина товарів даного виду. Ринок не визнає індивідуальних витрат праці. На ринку однакові споживчої вартості будуть мати ту саму вартість - на рівні тих витрат, що вважаються суспільно необхідними, тобто середніми в даних умовах.
Таким чином, одиницею суспільно необхідного робочого часу є година праці, при типових виробничих умовах. Отже, величина вартості визначається часом, суспільно необхідним для виробництва даного товару.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Товар та його властивості.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz