Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:28
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Оборот капіталу. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Оборот капіталу.
Оборот капіталу.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:04 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Термін капітал має багато визначень. Серед них можна виділити фін та екон. відповідно до фін визначення – капітал – це пасиви п/п, та його можна поділити на 2 частини: власний та позичковий. За екон змістом, капітал – це засоби вир-ва і його також поділяють на 2 частини: основний (основні засоби) та оборотний капітал (оборотні засоби).
Основні засоби (ОЗ) – це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання і в процесі виробництва, або постачання товарів і послуг, надання в оренду іншим особам, або для здійснення адміністративних функцій, очікуваний строк використання яких більше 1 року.
Об’єкт ОЗ визначається активом, якщо існує ймовірність того, що підприємство отримує в майбутньому економічні вигоди від його використання та його вартість може бути достовірно визначена.
Оборотні кошти – це сукупність засобів авансованих для створення і використання оборотних виробничих фондів і фондів обігу для нормального безупинного вир-ва продукції.
Звідси виникають головні відмінності ОЗ від оборотних:
1. елементи що складають ОЗ, матеріально до продукту, що утворюється, не входять а лише беруть участь у ряді вир циклів
2. вартість ОЗ частинами входять до вартості утворюваного продукту, тоді як оборотні засоби переносять свою в-ть цілком протягом одного вир циклу.
О.ф. протягом тривалого функціонування зазнають фізичного та морального спрацювання (зносу).
Фізю спрац. - поступова втрата о.ф. своїх первісних техніко-експлуатаційних хар-к.(пряме зношення). Існує 2 види фіз. спрац. в залежності від причин, які їх викликають:
Фіз. спрац. 1 роду- це спрац. о.ф. внаслідок їх використання (ламання, старіння металу).
Фіз. спрац. 2 роду - коли о.ф. зношуються внаслідок їх невикористання (корозія).
Існує 2 способи визнач-я рівня фіз. спрац.
1) за терміном служби.
Зф(1спрац).=Тф./ Тн.*100% , де Тф.- фіз. термін служби; Тн.- нормативний термін служби.
2) за даними обстеження тех. стану.
Зф(2 спрац).= ∑ві * Ві / Вп, % де ві – це коеф зносу, Ві – вар-ть конструктивних елементів, Вп – початкова вартість. Даний спосіб використовують при приватизації.
Моральне спрацювання - засоби праці знецінюються, втрачають свою вартість до закінчення нормативного терміну служби. Існують 2 види морального зносу:
Моральне. спрац. 1 роду - знецінення обладнання внаслідок здешевлення вироб-ва машин тієї ж констр-ії.
Зм.(1роду).=(1–(Вв / Вп) * 100%, де Вв – відновна в-ть, Вп – початкова в-ть.
Мор. спрац. 2 роду – знецінення обладнання, які ще фізично придатні, внаслідок появи більш сучасних, що витісняють старі. Ім..(2)=
Зм.(2 роду)=(1–(Пн / Пс) * 100%, де Пн та Пс відповідно продуктивність нових та старих машин.
Амортизація - процес перенесення авансованої раніше вартості всіх видів засобів праці на вартість продукції з метою її повного відшкодування. Для відшкодув-я вартості зношеної частини о.ф. кожне п/п. робить амортизац. відрах-я (певна грошова компенсація відповідно до розмірів фіз.. спрац.)
Згідно стандарту бухгалтерського обліку № 7, який називається “Основні засоби” передбачено, що амортизація ОЗ нараховується із застосуванням таких методів:
Прямолінійний за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості яка амортизується на очікуваний період часу використання об’єкта ОЗ
Ав = Пв – Лв / Строк корисного використання, де, Пв – початкова вартість; Лв – ліквідаційна вартість.
Зменшення залишкової вартості за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об’єкта на початок звітного року та норми амортизації
Ав = На * (Пв - На), де, На - накопичена амортизація.
Прискореного зменшення залишкової вартості за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об’єкта на початок звітного року та норми амортизації, обчисленої виходячи із строку корисного використання, яка подвоюється
Ав = 2 На * (Пв - На).
Калькуляційний за яким річна сума амортизації визначається як добуток вартості, яка амортизується на кумулятивний коефіцієнт.
Ав = Кк *(Пв – Лв ),
де, Кк - кумулятивний коефіцієнт.
Виробничий метод – за яким річна сума амортизації визначається як добуток фактичного річного обсягу продукції та виробничої ставки амортизації
Ав = Qф * Св, де, Qф - фактичний річний обсяг продукції; Св – виробнича ставка амортизації.
Виробнича ставка амортизації обчислюється діленням вартості, яка амортизується на загальний обсяг продукції, яке підприємство очікує виробити цим об’єктом.
Св = (Пв – Лв ) / Qз.
Оборот капіталу – це кругооборот капіталу, що розглядається як процес постійного відновлення руху всього авансованого капіталу. Кількість оборотів капіталу визначають за такою формулою: n = O / o, де О – одиниця виліку обороту капіталу, о – час обороту даного капіталу. А швидкість обороту оборотних коштів визначається за формулою: Тоб = Д*ОК / Р, де Д – дні періоду, Р – в-ть реалізованої продукції, ОК – середній залишок оборотних коштів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Оборот капіталу.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz