Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:15
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Виробнича програма та її ресурсне забезпечення по підрозділа - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Виробнича програма та її ресурсне забезпечення по підрозділа
Виробнича програма та її ресурсне забезпечення по підрозділа
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:03 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Виробнича програма підрозділів основного виробництва — це сукупність продукції певної номенклатури й асортименту, яка має бути виготовлена в плановому періоді у визначених обсягах згідно зі спеціалізацією і виробничою потужністю цих підрозділів. Виробнича програма є надзвичайно важливим розділом плану роботи підприємства і його виробничих підрозділів, оскільки вона виражає зміст їх основної діяльності та засоби досягнення стратегічної мети.
Виробнича програма підрозділів підприємства повинна мати ресурсне обґрунтування. До ресурсів, які забезпечують виконання виробничої програми, належать виробнича потужність, персонал і матеріали.
Обґрунтування виробничої програми підрозділів трудовими ресурсами обмежується, як правило, тими категоріями працівників, кількість яких залежить від обсягу і структури виробництва. Це переважно робітники.
Кількість робітників, потрібна для виконання запланованого обсягу роботи, визначається різними методами залежно від специфіки виконуваних процесів і нормування праці: на основі трудомісткості робіт, норм виробітку, норм обслуговування, за робочими місцями тощо. Розрахунки проводяться окремо за професіями і кваліфікацією робітників.
Кількість робітників на роботах з нормованою трудомісткістю визначається за формулою:
ЧОБ = ТПЛ / ТП * КН
де Чоб — середньооблікова кількість робітників;
Тпл — планова трудомісткість робіт, нормованих людино-годин;
Тп — фонд робочого часу одного працівника в плановому періоді, год;
КН — коефіцієнт виконання норм.
Коли виготовляється один вид продукції або виконується однорідна робота, кількість робітників можна визначати за нормами виробітку.
ЧОБ = N / ВД * ДП * КН
де N — плановий обсяг продукції (роботи) у натуральному виразі;
Вд — денна норма виробітку одного робітника у натуральному виразі;
ДП - середня кількість днів виходу на роботу.
Обґрунтування виробничої програми виробничою потужністю.
Виробнича потужність підрозділів, виражена безпосередньо в обсязі продукції, обчислюється для умов одно продуктового виробництва за формулою:
NВ.П = ТР * m0 / t0
де Nв.п — виробнича потужність групи взаємозамінних агрегатів (верстатів) у натуральному виразі;
Тр — час роботи одного агрегату за розрахунковий період, год.;
m0 — кількість однотипних взаємозамінних агрегатів у групі;
t0 — затрати часу на виготовлення одного виробу.
За умов кількох груп устаткування, виробнича потужність визначається лімітуючою групою, якщо не передбачається заходів щодо її розширення.
Виробнича потужність системи взаємопов'язаних машин, що працюють за єдиним регламентованим ритмом (потокові, автоматичні лінії), обчислюється за формулою:
NВ.П = ТР * 60 / r
де Тр — час роботи технологічної лінії за розрахунковий період, год;
r — такт роботи лінії (проміжок часу, через який вироби сходять з лінії), хв.
При плануванні потреби в матеріальних ресурсах для основного виробництва використовуються різні методи визначення потреби в матеріалах залежно від наявності потрібних даних, специфіки технологічних процесів виготовлення продукції, призначення матеріалів та інших особливостей виробництва і споживання матеріалів. Основні дані для визначення потреби - це погоджені з попитом пропорції підприємства щодо виробництва товарів і послуг та норм витрат на їх виготовлення. Найбільш загальним з цих методів є метод прямого розрахунку.
Метод прямого розрахунку дозволяє одержати науково обґрунтовані дані про величину планових витрат матеріалів. За допомогою цього методу визначається потреба в сировині і матеріалах для випуску готової продукції при встановлених нормах їх витрат.
При багато номенклатурному виробництві потреба в матеріалах визначається за типовим представником, тобто виробом, що найбільш повно від ображає витрати матеріалів на всю групу (партію) продукції, представником якої він є.
Якщо на момент розрахунку на підприємстві відсутні дані про обсяг виробничої програми в натуральному виразі, а також норми витрат матеріальних ресурсів, то потреба в них визначається методом динамічних коефіцієнтів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Виробнича програма та її ресурсне забезпечення по підрозділа
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz