Все для історика
Середа, 25.04.2018, 15:00
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Аналіз зовнішнього середовища під-ства. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Аналіз зовнішнього середовища під-ства.
Аналіз зовнішнього середовища під-ства.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:50 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Будь-яка орг-ція, як уже вказувалося, знаходиться і функціонує в середовищі. По відношенню до під-тва середовище під-тва поділяють на зовн. і внутр.. Зовн. середовище є джерелом, що забезпечує під-тво ресурсами, необх. для підтримки його внутр-го потенціалу. Проте, ресурси зовн. середовища не безмежні, на них претендують багато інших під-ств, що знаходяться в цьому середовищі. Тому завжди існує небезпека того, що під-ство не зможе одержати необхідні ресурси із зовн. середовища в необхідний час. Завдання стратегічного управління полягає в забезпечені такої взаємодії підп-тва із середовищем, яка дозволить йому підтримувати свій потенціал на рівні, необхідному для досягнення цілей під-ства, а це в свою чергу забезпечить можливість виживання в довгостроковій перспективі. Після встановлення цілей приступають до аналізу зовнішнього середовища.
Аналіз зовн. середовища являє собою процес, за допомогою якого під-ство отримує можливість контролювати зовнішні по відношенню до нього фактори з метою визначення можливостей і погроз.
Оцінка впливу зовн. середовища на підп-во проводиться з наступними параметрами:
Оцінка змін, що впливають на різні аспекти поточної стратегії.
Визначення факторів, які являються загрозою для поточної стратегії під-ства.
Визначення факторів, що надають більше можливостей для досягнення загальних для під-ства цілей шляхом коректування плану.
Аналіз факторів впливу зовн. середовища на під-тво дає йому час для прогнозування можливостей, час для розробки плану дій на випадок непередбачених обставин, час для розробки таких стратегій, які дозволять перетворити загрози в будь-які вигідні можливості.
Аналіз зовні. середовища під-ства починають з аналізу макросередовища підп-ва на основі використ багатофакторного системного аналізу (PEST- аналізу).
PEST – це абревіатура чотирьох англійських слів: P - Policy – політика, Е - Еconomy – економіка, S - Society- суспільство (соціум), T - Technology – технологія.PEST–аналіз зводиться в таблицю.
З назви методу видно, що серед незліченного розмаїття факторів впливу зовнішнього середовища на під-ство, PEST- аналіз виділяє тільки 4 основні групи.
Політ. фактор: вибори президента, вибори до ВРУ, зміни законодавства, державне галузеве регулювання.
Екон. аспекту: загальна характеристика, рівень інфляції, експортно-імпортна політика, динаміка курсу нац валюти.
Соц. аспект: зміни у базових цінностях, зміни у рівні та стилі життя, відношення до роботи та відпочинку, демографічні зміни, зміна структури роботи.
Технологічного фактору: держ технологічна політика, тенденції науково-дослідних робіт, нові товари, патенти, технології.
Для проведення PEST–аналізу на підприємстві обов’язково повинен бути повний перелік:
факторів і тенденцій макрос-ща, що роблять значний вплив на діяльність під-тва;
факторів, що складають потенційні загрози діяльності під-ства;
фактори, розвиток яких містить нові можливості для діяльності під-ства.
Після складання таблиці PEST – аналізу проводиться аналіз кожного фактору, аналіз його впливу на фінансовий стан та виробничу діяльність під-ства та розробляються можливі відповідні заходи під-ства по запобіганню впливу негативних факторів, та використанню можливостей позитивних факторів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Аналіз зовнішнього середовища під-ства.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz