Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:32
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна SWOT - аналіз. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » SWOT - аналіз.
SWOT - аналіз.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:49 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
SWOT- це абревіатура слів сила, слабкість , можливості , загрози . Це основний метод аналізу зовн і внутр середовища . Його сутність у спільному вивченню зовн і внутр середовища для встановл ланцюгів зв’язків між окремими факторами цих середовищ , які потім можуть бути використані для формулювання стратегій розвитку орг-ї . Технологія полягає у складанні матриці типу
SWOT Можливості
1,2,3...... Загрози
1,2,3...
Сильні сторони СіМ
СіЗ
Слабкі СлМ СлЗ
Потенц зовн можливості :
Можл-ть обслуговування додаткові групи клієнтів обо вийти на нові ринки або нові сегменти ринків ; шляхи розшир ассорт продукції , щоб задовольнити більше потреб клієнтівв ; здатність використовувати навички і технології „ноу- хау” у випуску нової продукції або в нових видах продукції що випускається ; верт інтеграція ; зниження торг бар’єрів на привабливих іноз ринках ; послаблення позицій фірм конкурентів ; можливість швидкого розвитку у зв’язку з різким зрост попиту на ринку ; поява нових технологій ; можл-ть розвитку у зв’язку з ліберізацією податкової політики тощо.
Потенц зовн загрози :
вихід на ринок іноз конкурентів з більш низькими витратами ; зростання продажу продуктів замінників ; повільне зростання ринку ; несприятливі зміни курсів іноземних валют або торгової політики іноз урядів; нові законодавчі вимоги які потребують значних коштів ; зростання вимог споживачів і постачальників ; зміна потреб і смаків споживачів ; несприятливі демограф. зміни ; ускладнення податк політики .
Потенц внутр сильні сторони :
повна компетентність у ключових питаннях ; адекватні фінансові ресурси , економія в масштабах вир-ва ; позитивний імідж компанії ; вміння уникати сильного тиску з боку конкурентів ; власна технологія , більш низькі витрати ; кращі рекламні компанії ; досліди у розробці нових товарів ; перевірений менеджмент, великий досвід ; кращі можливості вир-ва ; чудові технологічні навички ; висока кваліфікація співробітників .
Потенц внутр слабкі сторони :
Нема чіткого стратег напрямку розвитку ; застаріле обладнання ; низька прибутковість ; нестача управлінського таланту і уміння ; відсутність певних здібностей і навичок в ключових ділянках діяльності ; погана поточна стратегія ; внутр виробничі проблеми ; відставання в царині розробок і дослідження ; дуже вузький асортимент продукції ; недостатній імідж на ринку ; погана збутова мережа , висока собіварт продукції ; незадов орг-я маркетинг діяльності ; нестача грошей на фінан-ня необх змін в стратегії .
При проведенні аналізу в кожному полі виділ тільки ті пари , які повинні бути розгляне ні при розробці стратегії . Для успішн використ SWOT важливо визначити не тільки повний перелік можл-й , загроз , сильних і слабких сторін , але й оцінити їх з точки зору того наскільки вони важливі для орг-ї тобто виявити найважливіші .
СіМ –потребує стратегій підтримки та розвитку сильних сторін підпр-ва в напрямку реалізації шансів зовнішнього оточення
СіЗ – передбачення стратегій викорис-ня сильних сторін з метою пом’якшення (усунення ) загроз
СлМ – розробка стратегій подолання слабкостей за рахунок можливостей , що їх надає зовн сер-ще
СлЗ – іноді називають кризовим полем , тому, що тут поєднуються загрози середовища зі слабкістю підпр-ва . З огляду на це існує нагальна потреба розробки стратегій як подолання загроз , так і усунення слабкості підпр-ва , що завжди є важким завданням .


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » SWOT - аналіз.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz