Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:13
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Поняття і види інноваційних стратегій. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Поняття і види інноваційних стратегій.
Поняття і види інноваційних стратегій.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:46 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Інноваційна стратегія як основна частина загальної стратегії організації являє собою цілеспрямовану діяльність по визначенню пріоритетів перспективного розвитку організації і їхньому досягненню, у результаті якої забезпечується нова якість виробництва і керування. Вона реалізується за допомогою прогресивних нестандартних обґрунтованих управлінських рішень, прийнятих з урахуванням специфіки роботи організації.
Зміст інноваційної стратегії обумовлюється її характером, особливостями інноваційної діяльності організації і взаємозв'язками між основними елементами єдиної організаційної стратегії.
Характер інноваційної стратегії визначається поруч особливостей. Особливості планування виявляються в процесі визначення його реальних, тимчасових і кількісних границь, можливостей застосування різних прийомів і методів керування нововведеннями.
Особливості фінансового регулювання складають принципи, критерії і фактори оцінки ефективності інноваційних програм, умови і конкретні форми розподілу фінансових ресурсів між етапами інноваційного процесу.
У залежності від умов мікро- і макросередовища організація може вибрати один з основних видів інноваційної стратегії: адаптаційний, оборонний, пасивний; творчий, наступальний, активний
Сутність адаптаційної стратегії складається в поводженні часткових, непринципових змін, що дозволяють удосконалити раніше освоєні продукти, технологічні процеси. У цьому випадку інновації розглядаються як форма змушеної відповідної реакції на зміни зовнішнього середовища бізнесу, що сприяє збереженню раніше завойованих ринкових позицій.
У рамках адаптаційної стратегії виділяються:
• Захисна З – комплекс заходів, що дозволяють протидіяти конкурентам, метою яких є проникнення на сформований ринок з аналогічною або новою продукцією.
• З інноваційної імітації – товаровиробник робить ставку на успішність нововведень конкурентів, займаючись їх копіюванням.
• З вижидання – максимальне зниження рівня ризику в умовах високої невизначеності зовнішнього середовища і споживчого попиту на нововведення.
• З безпосереднього реагування на нестатки і запити споживачів застосовується звичайно в області виробництва промислового устаткування.
Наступальні стратегії – це:
1. активні НДДКР. Виробники, які реалізують дану стратегію, отримують самі сильні конкурентні переваги, які виражаються в оригінальних розробках чи принципах і методах.
2. З орієнтована на маркетинг – спрямованість всіх елементів на пошук засобів рішення проблем, зв'язаних з виходом нововведення на ринок.
3. стратегія злиття і придбань – створення нових виробництв, великих підрозділів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Поняття і види інноваційних стратегій.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz