Все для історика
Середа, 25.04.2018, 14:54
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Відмінності між державною та комерційною таємницями. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Відмінності між державною та комерційною таємницями.
Відмінності між державною та комерційною таємницями.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:40 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Будь-яка таємна інф-я поділяється на державну та комерційну таємницю.
Державна таємниця – це вид таємної інф-ї, яка охоплює наступні сфери: оборона, ек-ка, зовнішні відносини, держ. безпека та охорона правопорядку.
Всі ці сфери завдають істотної шкоди діял-ті держави. Держ. таємниця закріплена законодавчо. У даний час діє 2 основних закону: З-н У. “Про держ. таємницю” та З-н У. “Про інформацію”.
Перелік законів знаходиться у держ. комітеті України. Якщо у випадку розголошення держ. таємниці збиток нанесений власникові чи власникові цієї таємниці – збитки відшкодовує держава.
Щоб закріпити володіння держ. таємницею держкомітет зобов’язаний видати власникові даної інф-ї спец. док-т, який повинен бути закріплений грифом секретності. Він характеризує ступінь важливості держ. таємниці.
Гриф буває 3 видів: “особливо важливо”, “цілком таємно”, “таємно”. Кожен гриф характеризується терміном дії держ. таємниці.
Док-т з грифом “особливо важливо” дії 30 років, “цілком таємно” – 10років, “таємно” – 5років. По закінченню термінів власник держ. таємниці зобов’язаний змінити гриф або припинити володіння цією таємницею.
Комерційна таємниця – особливий вид інф-ї, яка не являється державними секретами, пов’язаними із виробничо-технологічною, науково-дослідною, фінансовою та іншою підприємницькою діяльністю фірми або п/п. Комерційна таємниця це увесь перелік док-тів, який стосується комерційної таємниці.
Критеріями комерційної таємниці є:
1. ступінь важливості інф-ції для досягнення прибутку у конкурентній боротьбі.
2. величина виграшу в часі, порівняно із конкурентами
3. час можливого засвоєння вкраденої технології конкурентами.
Відомості, які відносяться до комерційної таємниці повинні мати такі ознаки:
• Не являтися державними секретами
• Відноситися до виробничої дія-сті п/п
• Не наносити збитку інтересам суспільства
• Мати дійсно комерційну цінність, і створювати преваги в конкурентній боротьбі
• Мати обмеження в доступі на п/п на законному обґрунтуванню
Головна відмінність держ. таємниці від комерційної полягає в тому що держ. таємниця закріплена законодавчо, а комерційна ні.
Захистом інф-ї на фірмах або п/п займається відділ безпеки фірми. Комерційна таємниця може бути державною, але державна ніколи не може бути комерційною, тому що у даному випадку відбувається торгівля держ. інтересами.
Док-ти, які включають в себе комерційну таємницю реєструються наст. грифами: “конфіденційно”, “суворо конфіденційно”, “конфіденційно для...”. Комерційна таємність в умовах ринкових відносин захищає виробника перш за все від не справедливої конкуренції ( привласнення торгової марки, обмани реклами, підкуп співробітників, шантаж та ін.), та не останнє місце займає не санкціонований доступ до інф-ї (крадіжка док-тів, креслень, комп. програм).


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Відмінності між державною та комерційною таємницями.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz