Все для історика
Середа, 25.04.2018, 23:16
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Еластичність. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Еластичність.
Еластичність.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:30 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Важливу роль у вивченні можливих реакцій економічних суб’єктів на зміну ціни відіграє поняття еластичності.
Еластичність – це безрозмірна величина, значення якої не залежать від того, в яких одиницях вимірюються екон величини, тобто, еластичність точно = відношенню граничної і середньої величини.
Еластичність попиту відносно ціни (цінова еластичність) показує, наскільки змінюється обсяг попиту залежно від зміни ціни. При зміні еластичності попиту практичне значення мають не абсолютні величини, а відносні. Тому ЕD =∆Q / ∆ P * P/Q, де ЕD – цінова еластичність попиту; Q – зміна обсягу попиту; Р – зміна ціни.
Якщо зміна ціни на 1% викликає зміну обсягу попиту більшу, ніж 1%, - маємо еластичний попит, ЕDP1. Якщо зміна ціни на 1% призводить до зміни в обсязі попиту меншої, , ніж 1%, - маємо нееластичний попит, ЕDP1. Попит одинично-еластичний, коли ЕDP1 (це означає, що попит зростає (спадає) відповідно до зміни ціни)
Якщо зміна ціни не викликає ніякої зміни попиту (тобто ЕDP0), тоді ми маємо досконало нееластичний попит. Якщо ж нескінченно мала змінна ціни викликає нескінченне розширення попиту (тобто ЕDP), тоді ми маємо досконало еластичний попит.

Розрізняють точкову та дугову еластичність. Точкова ел-ть характеризує відносну зміну попиту при нескінченно малій зміні ціни. Дугова ел-ть –ел-ть між двома точками і визначається як середня ел-ть за формулою центральної точки. ЕD =∆Q / ∆ P * P1+Р2/Q1+Q2.
Еластичність попиту може змінюватися залежно від: наявності товарів замінників, від різноманітності можливостей використання даного товару, від ступеня насиченості потреб.
Еластичність пропозиції – характеризує реакцію виробника на коливання ціни товару, що ним виробляється. Коефіцієнт прямої еластичності пропозиції від ціни: Еs = =∆QS / ∆ P * P/QS. Еластичність пропозиції вказує, на скільки процентів зміниться обсяг пропозиції товару за зміни ціни на 1%.
Цінова еластичність пропозиції змінюється від 0 до нескінченності: пропозиція еластична, коли Еs 1, пропозиція нееластична, коли 0Еs1, пропозиція має одиничну еластичність, коли Еs = 1.

Перехресна еласт попиту у випадку значної зміни ціни на один товар показує тенденцію зміни попиту споживачів від одного товару до іншого. Перехр ел попиту = відносна зміна у величині попиту на один товар від зміни ціни іншого. Формула коеф ПЕ попиту така: ЕXY = ∆QX / ∆ PY * PY/QX.
Величина перехресної еластичності може бути позитивною, негативною та нульовою.
Якщо ЕXY 0, то товари Х та Y наз взаємозамінними, підвищення ціни на товар Y зумовлює збільшення попиту на товар Х. (різні види палива).
Якщо ЕXY 0, то товари X та Y наз комплементарними, підвищення ціни на товар Y зумовлює зниження попиту на товар Х. (автомашини і бензин).
ЕXY=0, такі товари наз незалежними, підвищення ціни одного товару не впливає на обсяг попиту на інший (цемент і хліб).
Фактори, що вплив на еластичність: важливість товару для споживача (предмети розкошу- ел., хліб – неел.), рівень змінюваності товару (чим більше субститутів – тим більша ел. попиту), питома вага товару в доході споживача (чим більша – тим ел-ше), фактор часу (попит на товар біль еластичний в довгостроковому періоді).


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Еластичність.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz