Все для історика
Вівторок, 24.04.2018, 19:27
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Предмет методи та інструментарій ПА - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Предмет методи та інструментарій ПА
Предмет методи та інструментарій ПА
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:26 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Розвиток сучасної економічної теорії і практики викликав потребу обґрунтування тих , чи інших організаційно-технічних заходів. Кожен інженерно-технічний проект потребує техніко-економічного обґрунтування. Виділення проектного аналізу( ПА) в окремий напрям прикладної науки було зумовлено насамперед необхідністю системного підходу до підготовки та оцінки проекту. Крім системного підходу ставилося за мету створити також уніфіковану методику ,навіть методологію оцінки проекту. Отже, поява ПА пов’язана з розвитком економічної теорії в суспільному секторі .
ПА—методологія, яка застосовується для визначення порівняння та обґрунтування альтернативи управлінських рішень і проектів з метою здійснення вибору і прийняття найбільш раціональних рішень в умовах обмеженості ресурсів. Основними складовими предмету ПА є:
1. концепція проекту (основні особливості
2. проекту ,як об’єкту дослідження;
3. фази і стадії життєвого циклу проекту;
4. критерії та процедури відбору та оцінки п.;
5. аспекти ПА (аналіз ринку, технічний, економічний, інвестиційний, інноваційний...)
Інструментарій дисципліни ПА –це особливі характерні способи чи прийоми та засоби, які забезпечують процес аналізу П варіантів. Інструментарій ПА ( на ряду з критеріями та процедурами оцінки та прийняття рішень і аспектами ПА ) входить до основних напрямків підготовки та аналізу проекту. Інструментарій ПА являється специфічним поняттям дисципліни і включає в себе: а) альтернативну вартість у ПА; б) грошовий потік; в) цінність грошей в часі.
Методи ПА спираються на такі принципи:
Альтернативності – стосується з одного боку різноманітних можливостей використання ресурсів, з іншого шляхів досягнення цілей.
Обумовленості – адекватна оцінка проекту можлива лише при чіткому розмежуванні вигод та витрат. В свою чергу ПА концентрує увагу на тих змінних значення, яких змінилося в наслідок прийняття проекту чи відмови від нього. Тому оцінка проекту при розрахунках базується на тих потоках коштів, значення ,яких безпосередньо пов’язане з реалізацією проекту.
Прирістної природи або маржинальний – вимагає, щоб в аналізі проекту використовувалися значення не загальної або середньої величини , а приріст змінної, обумовлений реалізації проекту.
Розглядання ситуації за допомогою порівняння з проектом та без – розглядає наслідки у вигляді співставлення вигод та витрат по двох: якщо проект буде реалізований і якщо не буде.
Визначення термінів початку і завершення проекту, а також часу коли проект почне приносити прибуток


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Предмет методи та інструментарій ПА
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz