Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:31
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Аахенський конгрес: п’ятірний союз 1818 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Аахенський конгрес: п’ятірний союз 1818 р. (Конгреси в Троппау і Лайбасі 1820-21 рр.)
Аахенський конгрес: п’ятірний союз 1818 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 22:12 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Перший конгрес Священного Союзу відбувся в Аахені у 1818 р. На ньому були присутні представники всіх п'яти країн. На конгресі було вирішене питання про приєднання Франції як рівного члена Союзу і дострокове виведення з Франції окупаційних військ, а також ухвалено декларацію, що постулювала основною метою Священного Союзу підтримку "міжнародного права, спокою, віри і моральності…". Було підписано «Аахенський протоколл». Учасники А. к. 1818 підписали Протокол про ранг міністра-резидента, що відповідав класові дипломата і займав у ієрархії дип. рангів місце між посланником та повіреним у справах з акредитацією при главі д-ви. За пропозицією британців установлено, що втручання у внутрішні справи інших держав може здійснюватися тільки на їхнє прохання і за їхньої участі в переговорах.
Незабаром цей пункт було скасовано на конгресі Священного союзу у жовтні 1820 р. у Троппау (Сілезія), скликаному за ініціативою Меттерніха у зв'язку з революцією в Неаполітанському королівстві. Особливо занепокоєним був уряд Австрії, що побоювався втратити своє панування у Венеції й Ломбардії. Результатом Конгресу став Протокол, який визнавав застосування військової сили проти революційного Неаполя. 19 листопада Росія, Австрія і Пруссія підписали протокол про право збройного втручання у справи інших держав для придушення сепаратистських рухів без жодних прохань урядів цих держав. Франція і Британія не підписали цього протоколу, але й не перешкодили його прийняттю.
Для зручності переговорів з італійськими урядами конгрес у січні 1821 р. переїхав у Лайбах (Любляна у нинішній Словенії). На конгрес був запрошений і Фердинанд I; було вирішено, що останній повинен скасувати конституцію, на вірність якій він двічі присягнув і яку зобов'язався захищати перед конгресом (чого не виконав); на допомогу йому повинні були бути надіслані австрійські війська (що й було зроблено) , а в разі потреби - і російські (що не знадобилося). Тут же Меттерніх переконав Олександра I не допомагати повсталої Греції.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Аахенський конгрес: п’ятірний союз 1818 р. (Конгреси в Троппау і Лайбасі 1820-21 рр.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz