Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:25
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Ункіар-Іскелеська угода Росії з Туреччиною 8 липня 1833 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Ункіар-Іскелеська угода Росії з Туреччиною 8 липня 1833 р. (протиріччя великих держав у Східному питанні.)
Ункіар-Іскелеська угода Росії з Туреччиною 8 липня 1833 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 22:08 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Несподівано і майже катастрофічно загострилося східне питання. Сталося це загострення цього разу зовсім не з ініціативи Миколи. Виникло воно з обставин внутрішнього життя Турецької імперії. Могутній васал Туреччини, паша Єгипту Мехмед-Алі, повстав проти султана і пішов на нього війною. Султан Махмуд II опинився в скрутному становищі: у нього не було ні грошей, ні часу, щоб хоча б нашвидку зібрати нову армію. Махмуд звернувся по допомогу до держав. Але французька дипломатія, давно облюбували Єгипет і Сирію як майбутню сферу свого впливу, відмовилася йому допомогти. Пальмерстон запропонував султанові почекати, поки допоможе Австрія: він розраховував не доводити султана до необхідності звернутися до Миколи. Пальмерстон сподівався, що потрібне Англії справа буде, таким чином, виконано австрійськими руками. А Микола зараз же, ще до битви при Конії, запропонував султанові збройну допомогу проти Ібрагіма. Потім Махмуд формально просив царя надати йому допомогу проти бунтівного васала. Тоді французький посол адмірал Руссен кинувся до султана, рішуче переконуючи його просити російський флот піти. Англійський посол підтримав Руссена. Вони обидва заявили, що негайно відбудуть із Константинополя якщо росіяни займуть місто. Це означало, що, у разі відмови султана, Англія і Франція підтримають Мехмеда-Алі. Мехмед-Алі був чудовим дипломатом, він ясно бачив, що французи хотіли лише відсилання назад російського флоту, а тепер, домігшись цього, не докладуть жодних зусиль до того, щоб перепинити шлях Ібрагіму. Зрештою Руссен і англійський посол Понсонбі викликали свої ескадри до Єгипту й домоглися висновку миру між султаном і Мехмедом-Алі. Світ був дуже вигідний для єгипетського паші й значно розширював його володіння. Однак і для султана і для Європи було ясно, що Ібрагім зі своїм військом злякався не маневрує десь англійських і французьких судів, а російської армії, вже стояла на малоазіатських березі Босфору.
8 липня 1833 в містечку Ункіар-Іскелессі між російськими і турецькими уповноваженими був укладений знаменитий у літописах дипломатичної історії договір. У Ункіар-Іскелессі Микола здобув нову дипломатичну перемогу, - більш чудову, ніж Адріанопольський світ, бо перемога ця була досягнута без війни, спритним маневруванням. Росія і Туреччина відтепер зобов'язувалися допомагати один одному у випадку війни з третьою державою як флотом, так і арміями. Вони зобов'язувалися також допомагати один одному у випадку внутрішніх заворушень в одній з двох країн. Туреччина зобов'язувалася у разі війни Росії з якою-небудь державою не допускати військових судів в Дарданелли. Босфор же залишався при всіх умовах відкритим для входу російських суден. Договір в Ункіар-Іскелессі став однією з причин загострення англо-російських протиріч.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Ункіар-Іскелеська угода Росії з Туреччиною 8 липня 1833 р. (протиріччя великих держав у Східному питанні.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz