Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:42
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Англо-російські протиріччя навколо Ункіар-Іскелеської угоди - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Англо-російські протиріччя навколо Ункіар-Іскелеської угоди (З’їзд монархів у Мюнхенгреці)
Англо-російські протиріччя навколо Ункіар-Іскелеської угоди
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 22:07 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Договір в Ункіар-Іскелессі вивів із себе Пальмерстона. Це була вже друга його невдача в боротьбі проти Миколи за порівняно ще короткий час управління англійської дипломатією. Перше зіткнення з Миколою відбулося ще в 1832 р. Воно теж було побічно пов'язане зі східним питанням. Пальмерстон послав Стретфорд-Канніга в Константинополь і Грецію в 1831 р.; після повернення до Лондона, в 1832 р., Стретфорд представив дуже грунтовну доповідь про становище східних справ після Адріанопольської світу, найбільше зупиняючись на відносинах Туреччини і Росії. Пальмерстон після цього вирішив призначити Стретфорд послом в Петербург. Але Микола не хотів приїзду Стретфорд до Росії. Але Пальмерстон вирішив опублікувати в газетах, що призначення Стретфорд вже відбулося; попередньо він дав на підпис королю Вільгельму IV указ про призначення Стретфорд послом. Але Микола наказав Нессельроде оголосити Пальмерстона, що не прийме Стретфорд. Пальмерстон довелося підкоритися.
Слідом за цією неприємністю, через кілька місяців, в липні 1833 р., пішла вже справжня велика невдача англійської дипломатії - російсько-турецький договір у Ункіар-Іскелессі. А потім Пальмерстон побачив, що Микола прагне використовувати Австрію для своїх східних цілей. Це його особливо стривожило. Справа в тому, що Меттерніх, стурбований деякими проявами революційного духу в Німеччині та Північної Італії в 30-х - 40-х роках, виникненням організації Мацціні «Молода Італія», глухим бродінням в Угорщині, невідступно наполягав перед Миколою та Фрідріхом-Вільгельмом III на необхідності підкріпити Священний союз і продемонструвати перед революціонерами всіх країн тісну дружбу «трьох східних монархів».
Микола цілком співчував ідеї такої боротьби, але до цих пір ухилявся від організації подібних з'їздів. Тепер, в 1833 р., після Ункіар-Іскелессі, можна було і не побоюватися інтриг Меттерніха. Тому Микола погодився на скликання з'їзду. У Мюнхенгреце, де у вересні 1833 р. відбувся з'їзд, Микола справді з повною готовністю обіцяв підтримку Меттерніху. Але зате він розраховував, що відтепер Австрія не буде противитися російській просуванню до Константинополю. Однак тут цар помилився: Меттерніху задуми Миколи здавалися смертельно небезпечними не тільки для Туреччини, але й для самостійного існування Австрії. У Мюнхенгреце царя спіткала невдача. Відтепер він знав, що Австрія буде як і раніше противитися російській політиці просування до проток.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Англо-російські протиріччя навколо Ункіар-Іскелеської угоди (З’їзд монархів у Мюнхенгреці)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz