Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 19:37
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Конфлікт між Пруссією і Австрією за Шлезвіг-Гольштинію - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Конфлікт між Пруссією і Австрією за Шлезвіг-Гольштинію (Гаштейнська конвенція 14 серпня 1865 р.)
Конфлікт між Пруссією і Австрією за Шлезвіг-Гольштинію
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:29 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Що Пруссії не вдасться вигнати Австрії з Німецького союзу без поразки на полі битви це було Бісмарку ясно. Отже, дипломатичними маневрами довести справу до кінця було ніяк не можна, але почати з дипломатичних кроків було не тільки можна, але і повинно. Що мирно розділити здобич, отриману від Данії, між Пруссією і Австрією не вдасться, це Бісмарк теж знав. Він бачив, що момент неминучої війни з Австрією наступив, і що найбільш вигідно для Пруссії вибрати як привід для цієї війни саме суперечка про розподіл видобутку. Перешкод, що стояли на шляху Бісмарка, було на цей раз дуже багато. Насамперед Бісмарку необхідно було з ясного на перший погляд дипломатичного питання створити безвихідне скруту, потім забезпечити Пруссії найкращу дипломатичну обстановку для війни з Австрією, нарешті, коли ця обстановка буде створена, довести Австрію до необхідності взятися за зброю. Послідовне вирішення цих трьох завдань вимагало більше півтора років, рахуючи від кінця жовтня 1864 до червня 1866. Насамперед Бісмарк виявив готовність йти на наступне рішення шлезвіггольштейнской завдання: маленьке герцогство Лауенбург відходить в повну власність Пруссії, Шлезвіг надходить в управління Пруссії, Гольштейн - Австрії. Бісмарк постарався закріпити цю комбінацію особливої конвенцією, підписаною Австрією і Пруссією 14 серпня 1865 в Гаштейн.
Розрахунок Бісмарка полягав у тому, що Гольштейн, що надійшов «в управління» Австрії, був відділений від Австрійської імперії поруч німецьких держав і перш за все тієї ж Пруссією. Вже це робило володіння Гольштейном для Австрії дуже хитким і ризикованим. Але, крім того, Бісмарк навмисно ускладнив справу тим, що в Гаштейн наполягав на наступному головоломної юридичної комбінації: право власності на всю територію обох герцогств - Шлезвіга і Гольштейна - спільно мають Австрія та Пруссія, але право управління - окремо, в тому сенсі, що в Гольштейні повинна бути австрійська адміністрація, а в Шлезвіг - прусська. Імператор австрійський з самого кінцях датської війни наполягав на тому, що Австрія із задоволенням поступиться всі свої складні «права» на Гольштейн в обмін за саму скромну, немудрі територію на пруссько-австрійському кордоні, викроєні з прусських земель. Коли Бісмарк відмовив навідріз, тоді його задум став абсолютно ясний Францу-Йосифу, і імператор став виглядати союзників для майбутньої сутички. Власне дві головні небезпеки погрожували Бісмарку. Одна могла виходити із Зимового палацу, інша - з Тюїльрі. Кожна з них могла підірвати всі споруджувані їм будівлю, принаймні, на даному етапі.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Конфлікт між Пруссією і Австрією за Шлезвіг-Гольштинію (Гаштейнська конвенція 14 серпня 1865 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz