Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 12:38
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Зустріч Бісмарка з Наполеоном ІІІ у Біарриці 1864 – 1865 рр - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Зустріч Бісмарка з Наполеоном ІІІ у Біарриці 1864 – 1865 рр (Дипломатична підготовка Прусії до війни з Австрією)
Зустріч Бісмарка з Наполеоном ІІІ у Біарриці 1864 – 1865 рр
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:28 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Настала восени 1865 р. Французький двір знаходився в морському курорті Біарріц на півдні Франції. Бісмарк вирушив туди. Він знав, що найбільш важливі дипломатичні угоди досягаються особистими побаченнями та усними переговорами. Прибувши в Біарріц, Бісмарк прямо говорить про суть справи і пропонує чесний торг: послугу за послугу. Він дав зрозуміти Наполеону, що Пруссія в нагороду за нейтралітет Франції нічого не матиме проти включення Люксембургу до складу Французької імперії. Але імператор недбало відхилив Люксембург, давши зрозуміти, що такими дрібницями Пруссія не відбудеться. На спроби Бісмарка витягнути у співрозмовника визнання, що ж власне йому завгодно, Наполеон III ясно натякнув на Бельгію. Іншими словами, за можливість своєї перемоги над Австрією Пруссія повинна була зобов'язатися не противитися приєднання Бельгійського королівства до Французької імперії. Погодитися на це для Бісмарка означало допустити таке посилення Франції, що вся західно-рейнська Пруссія виявилася б під прямою загрозою непостійною. Відмовити Наполеону означало зважитися вести в найближчому майбутньому війну на два фронти: з Францією і Австрією. Бісмарк не відповів ні так, ні ні, і це виявилося для нього несподівано дуже легко: Наполеон III теж не наполягав на Бельгії і перестав про неї говорити. Всі подальші розмови переконали Бісмарка, що не спроста імператор раптом замовк про Бельгію. Наполеон III хотів почекати, коли почнеться війна Пруссії з Австрією. А коли прусська армія загрузне в цій війні, тоді Наполеон III придвинет зовсім свіжу величезну французьку армію до Рейну і отримає все, що йому заманеться: і Бельгію, і Люксембург, і рейнські землі.
Повернувшись ні з чим з Біарріц, Бісмарк поставив за мету знешкодити Наполеона III. Але щоб війна з Австрією виявилася короткою, потрібні дві умови: по-перше, щоб величезна австрійська армія була розділена і боролася на два фронти, по-друге, потрібно після першої ж переможної зустрічі з австрійською армією поставити Австрії мінімальні, самі необтяжливі вимоги. Від Австрії потрібно вимагати, щоб вона зовсім відмовилася від втручання у німецькі справи і не перешкоджала перетворенню Німецького союзу в новий союз німецьких держав під гегемонією Пруссії. Новостворене Італійське королівство не переставало скаржитися на те, що Віллафранкское перемир'я 1859 залишило місто Венецію і частину Венеціанської області в руках Австрії. Бісмарк вирішив добитися укладення військового союзу між Італією та Пруссією для одночасного нападу обох держав на Австрію. Король Віктор-Еммануїл II вагався. Бісмарк навіть брав на себе поруку перед Віктором-Еммануїлом, що Венеція буде по загальному світу віддана Італії чим би не закінчилася справа на південному театрі військових дій. Коли ж Віктор-Еммануїл продовжував коливатися, Бісмарк пустив в хід несподіваний прийом: він пригрозив, що через голову короля звернеться безпосередньо до народу і закличе на допомогу італійських революціонерів - Мацціні і Гарібальді. Тоді Віктор-Еммануїл зважився і дав Бісмарку потрібні обіцянки.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Зустріч Бісмарка з Наполеоном ІІІ у Біарриці 1864 – 1865 рр (Дипломатична підготовка Прусії до війни з Австрією)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz