Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 17:19
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Перспектива майбутньої франко-прусської війни - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Перспектива майбутньої франко-прусської війни (Люксембургське питання.)
Перспектива майбутньої франко-прусської війни
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:22 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Створення Північно-Німецького союзу, оформлене на початку 1867 р., робило прусського короля повелителем збройних сил всій Німеччині, крім чотирьох південних держав. Але і ця обмовка нічого втішного для Наполеона III не представляла: по-перше, всі ці чотири держави (Баварія, Вюртемберг, Баден і Гессен) в разі війни зобов'язувалися приєднати свої армії до військ Північно-Німецького союзу, по-друге, всі розвідки і зондування, вироблені французькими послами та їх агентами в цих південнонімецьку державах, сходилися в тому, що у разі війни з Францією населення цих країн неодмінно стане на бік Північно-Німецького союзу. Це, правда, не заважало Наполеону III лестити себе надією, що під час війни можна буде внести розбрат між Південною та Північною Німеччиною. Але все-таки умови цієї ймовірної війни явно складалися не на користь Франції. Про невдачі дипломатії Наполеона III заговорили у Франції насамперед у широких колах буржуазії. Тим часом цей клас до тих пір беззаперечно слідував за всіма зигзагами імператорської політики, схвалюючи майже без критики все, що виходило з Тюїльрійського палацу. З одного боку, явно провалювалася поглинула мільйони франків і багато людських жертв мексиканська авантюра, з іншого - поруч з Францією без найменших компенсацій або гарантій для імперії виросло могутнє німецьку державу. Природно, що нарікання ставав все голосніше. Але Наполеон III не бажав розлучитися з думкою про Люксембурзі. Після паузи, що тривала кілька місяців, він знову порушив питання про компенсацію.
У новий Північно-Німецький союз Люксембург увійти не побажав. До початку 1867 р. французькою дипломатії вдалося добитися принципової згоди з боку голландського уряду на анексію цього герцогства. Залишалася Пруссія. Її гарнізон стояв у Люксембурзі. У січня 1867 р. французький посол у Берліні Бенедетті з'явився до Бісмарка з пропозицією висловитися, нарешті, абсолютно ясно по люксембурзькому питання. Бісмарк не відмовив прямо у згоді підписати вже виготовлений в Парижі договір, умовно поки підписаний голландським королем. Він лише кілька забарився справа підписання, а поки постарався скористатися цим зволіканням у своїх цілях. Бісмарк влаштував так, що Беннігсен, кращий оратор і вождь націонал-ліберальної партії, який славився незалежністю своїх політичних суджень і охоче вступав у полеміку з урядом, отримав інформацію, ніби Бісмарк готовий вже віддати Люксембург і ніяковіє перед Францією. Беннігсен організував значну демонстрацію, прямо спрямовану проти цієї уявної поступливості Бісмарка. Він зібрав більше 70 підписів членів північнонімецького рейхстагу під петицією, різко протестує проти поступки Люксембурга. Бісмарк робив вигляд, що сильно збентежений, виправдовувався і вибачався. Потім він вже остаточно відмовився сприяти анексії Люксембургу.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Перспектива майбутньої франко-прусської війни (Люксембургське питання.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz