Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 18:14
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Болгарське повстання і сербо-турецька війна 1876 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Болгарське повстання і сербо-турецька війна 1876 р.
Болгарське повстання і сербо-турецька війна 1876 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:11 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Тим часом на Балканах відбулися нові події. Майже одночасно з появою Берлінського меморандуму турки придушили повстання в Болгарії. Упокорення супроводжувалися дикими звірствами. У Філіппопольском санджак у кілька днів черкесами і башибузуків (иррегулярной кавалерією Туреччини) було вирізано близько 15 тисяч осіб; вбивства супроводжувалися тортурами і всякого роду наругою. Дізраелі намагався якось затушувати турецькі звірства. Щоб ще більше підбурити Порту до непоступливості, він послав до протоках англійський флот; британські кораблі стали на якорі в Безікской бухті, неподалік від входу в Дарданелли.
Було ясно, що, маючи підтримку Англії, Порта відхилить Берлінський меморандум.
Тим часом Сербія і Чорногорія вже готувалися до збройної інтервенції на користь слов'янських повстанців. Представники Росії та Австрії в Белграді та Цетіньє офіційно застерігали проти цього. Серби були надто впевнені, що у випадку, якщо Сербія і Чорногорія почнуть війну, Росія, незважаючи на офіційні застереження, не допустить їх розгрому турками. 30 червня 1876 князь Мілан оголосив війну Туреччині. У Сербії перебувало близько 4 тисяч російських добровольців, у тому числі багато офіцерів, на чолі з генералом Черняєва, якого було призначено головнокомандувачем сербською армією. Крім того, з Росії надходили і грошова допомога. Саме царський уряд вкрай побоювався такого конфлікту і, тим не менш, вело політику, яка загрожувала втягнути його в серйозні ускладнення.
Пояснювалася така суперечлива політика хиткість внутрішнього становища уряду Олександра II в роки аграрної кризи, все більшого зубожіння селянства. На цій основі ріс дворянсько-буржуазний лібералізм і все гучніше лунали вимоги конституції. У таких умовах царський уряд сподівався зовнішніми успіхами зміцнити своє становище всередині країни Зрештою мотиви внутрішньої політики взяли верх. Сербія зазнала поразки. Щоб врятувати її від загибелі, Росія 31 жовтня 1876 висунула Туреччині вимогу укласти перемир'я із Сербією, яку Туреччина прийняла, але у грудні під впливом Великобританії відмовилася від виробленого міжнародною Константинопольською конференцією послів у Стамбулі проекту мирного врегулювання східної кризи.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Болгарське повстання і сербо-турецька війна 1876 р.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz