Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 21:10
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Константинопольська конференція 31 серпня 1876 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Константинопольська конференція 31 серпня 1876 р. (Будапештська конвенція 15 січня 1876 р.)
Константинопольська конференція 31 серпня 1876 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:08 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
31 серпня 1876 на турецький престол вступив султан Абдул-Гамід II, майбутній «кривавий султан», що прославився вірменської різаниною. Не зумівши домовитися про умови миру на Балканах, держави з ініціативи Росії знову зажадали у Порти, щоб вона негайно, не чекаючи, поки вони потовчіть один з одним, уклала перемир'я з Сербією. Порта погодилася надати Сербії перемир'я на термін у 5 - 6 місяців. На ділі це означало тривалу окупацію сербської території і затягування переговорів про мир у розрахунку, що обстановка може змінитися у сприятливому для Порти сенсі. Росія порадила Сербії відмовитися від такого тривалого перемир'я. Тоді турки, заохочувані Англією, відновили наступ. Серби зазнали нові поразки. Зважаючи цього 31 жовтня російські уряд вручило Порті ультиматум з вимогою негайно укласти перемир'я строком на 4 або 6 тижнів. Для відповіді давався 48-годинний термін. При цьому вказувалося, що у разі відхилення росіян вимог піде розрив дипломатичних відносин Росії з Туреччиною. Налякана Порта поспішила прийняти пред'явлені їй вимоги. Після досягнутого успіху російська дипломатія зробила ще одну спробу вирішити без війни балканський питання - скликання міжнародної конференції. Конференція повинна була відбутися в Константинополі. Конференція відкрилася 11 грудня 1876 Представники держав зійшлися на проект автономії для Боснії, Герцеговини та Болгарії; остання на догоду австрійцям була розділена в меридіональному напрямку на східну і західну. Росія відмовлялася від військової окупації цих територій; за введенням автономного устрою в кожній провінції повинен був спостерігати комісар, призначений усіма великими державами. Але в день, коли конференція готувалася офіційно оголосити своє рішення була проголошена конституція. Праці конференції були оголошені Саффетом абсолютно зайвими: адже конституція вже дарує всі необхідні реформи. На цій підставі Туреччина відхиляє рішення конференції. Конференція перебувала в крайньому збентеженні. Від погроз вона перейшла до прохань; Порті було запропоновано прийняти її проект хоча б в урізаному вигляді. Бісмарк радив російським почати війну проти Туреччини. Він рекомендував їм при цьому не церемонитися з Румунією і обіцяв посприяти досягненню полюбовного угоди з віденським кабінетом.
Після невдачі місії Вердера і Мюнхен, тобто ще восени 1876 р., між Росією і Австрією почалися переговори щодо позиції Австро-Угорщини в разі російсько-турецької війни. 15 січня 1877 в Будапешті була, нарешті, підписана секретна конвенція, яка забезпечувала Росії нейтралітет Австро-Угорщини у війні проти Туреччини. В обмін Австро-Угорщини надавалося право окупувати своїми військами Боснію і Герцеговину. При цьому Австро-Угорщина зобов'язувалася не поширювати військових операцій на Румунію, Сербію, Болгарію та Чорногорію, а Росія - на Боснію, Герцеговину, Сербію та Чорногорію. Австро-Угорщина давала, втім, згода на участь Сербії і Чорногорії у війні на боці Росії.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Константинопольська конференція 31 серпня 1876 р. (Будапештська конвенція 15 січня 1876 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz