Все для історика
Неділя, 05.05.2024, 12:50
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Російсько-англійські переговори зі Східного питання - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Російсько-англійські переговори зі Східного питання (договір 30 травня 1878 р.)
Російсько-англійські переговори зі Східного питання
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:06 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Війна з Туреччиною створювала для Росії ризик зіткнення з Англією та Австрією. Британському уряду необхідно було вселити російському уряду переконання, що Англія справді готова воювати, у випадку якщо Росія не поступиться. Тому Біконсфільд продовжував демонстративні військові приготування. На знак протесту проти цих заходів лорд Дербі вдруге пішов у відставку. Для російського уряду догляд лорда Дербі з поста міністра був великою втратою. Цей міністр найбільше стримував ворожі настрої Біконсфільда. Наступником лорда Дербі з'явився лорд Солсбері. Він давно був прихильником угоди з Росією, але він вважав, що попередньо її слід гарненько залякати. На це й були розраховані перші його виступи. Вони спонукали Шувалова запросити Солсбері, яких же, по суті, змін Сан-Стефанського договору домагається англійський уряд. Результатом цього стали переговори, які 30 травня 1878 р. закінчилися підписанням англорусского угоди. За цією угодою, Болгарія відсувалася від Константинополя за оборонну лінію Балканського хребта. Англія зобов'язувалася не заперечувати проти передачі Росії Батума і Карса і проти повернення їй Бессарабії. За цей англійський кабінет компенсував себе угодою з Туреччиною. Незабаром Лайарду був посланий проект англотурецкого договору. «У випадку, якщо Батум, Ардаган, Карс або одне з цих місць будуть утримані Росією», - йшлося в цей документ, Англія зобов'язується «силою зброї» допомогти султанові захищати азіатські володіння Туреччини проти всякого нового зазіхання Росії. Англія ж бажала дозволу з боку Туреччини на окупацію і керування островом Кіпром. У разі, якщо Росія поверне Туреччини інші свої надбання у Вірменії, Кіпр убуде евакуйований Англією, і весь договір втратить силу. Нарешті, султан обіцяв ввести реформи, що поліпшують становище його християнських підданих в азіатських володіннях Туреччини. Таке зобов'язання султана перед Англією дозволяло їй втручатися у внутрішні справи Туреччини. Для відповіді султану був даний 48-годинний термін, інакше кажучи, йому був пред'явлений ультиматум. 4 червня Кіпрська конвенція була підписана.

http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Російсько-англійські переговори зі Східного питання (договір 30 травня 1878 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz