Все для історика
Вівторок, 30.04.2024, 02:47
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна СТРУКТУРА СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАКОН - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Філософія науки » СТРУКТУРА СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАКОН
СТРУКТУРА СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАКОН
EkzorДата: Неділя, 08.01.2012, 18:07 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Структура соціологічного знання
Всі соціологічне знання можна розподілити за трьома основними рівнями:
Перший рівень соціологічного знання пов'язаний з вивченням найбільш загальних закономірностей розвитку суспільства. Очевидно, що цей рівень знань найбільшою мірою пов'язаний з соціальною філософією. Він носить назву загальносоціологічної рівня або рівня фундаментальних знань. Наприклад, це сукупність наукових знань про суспільство в цілому, про людську особистість, про соціальні процеси. Основною ознакою такого роду знання є відсутність поділу на різні області діяльності індивідів, а також відсутність прямого використання емпіричних даних для формування наукових висновків, такі дані підлягають аналізу та узагальнення.
Другий рівень соціологічного знання носить назву теорій середнього рівня. Цей рівень відображає знання про соціологію кожного виду людської діяльності.
Третій рівень соціологічного знання включає в себе наукові відомості про соціальну реальність, отримані в результаті первинного узагальнення емпіричної інформації. До третього рівня відносяться всі основні методи соціологічних досліджень, наприклад, такі, як опитування, формалізовані спостереження, вивчення документів або соціальні експерименти. На третьому рівні не створюється самостійних соціологічних теорій, однак він дає емпіричну основу для двох попередніх рівнів. Соціолог ставить перед собою завдання співвіднесення всіх трьох рівнів для отримання найбільш об'єктивної наукової картини соціальної реальності.
Поняття соціального закону
Будь-яка сукупність знань не може називатися наукою до тих пір, поки вона не вивчає закономірності, характерні для певного об'єкта дослідження. Закони соціології як науки засновані на повторюваності певних явищ що відбуваються в людському суспільстві.
Відповідно до визначення, даному відомим російським соціологом Г.В. Осиповим, соціальні закони являють собою відносно сталі й Систематично відтворювані відносини між народами, націями, класами, соціально-демографічними і професійними групами, а також між суспільством і соціальною організацією, суспільством і родиною, суспільством і трудовим колективом, суспільством і особистістю, соціальною організацією і особистістю. Основою класифікації соціальних законів є розбіжності у сфері їх дії. Наприклад, соціальні закони можуть охоплювати явища на рівні малих груп, організацій, соціальних верств (страт), класів, суспільства в цілому.
Соціальні закони (як і закони інших суспільних наук) діють, виявляються тільки в певних умовах. Визначити ці умови є найбільш складним завданням соціології. Це зумовлено тією обставиною, що на людину, групу або організацію впливає велика кількість різних факторів зовнішнього середовища і, крім того, важливим фактором є світ внутрішніх бажань та устремлінь людей.
З соціальними законами люди стикаються постійно і або підпорядковуються їх дії, або намагаються уникати ситуацій, умов, в яких проявляється дія таких законів. Багато людей пристосовують свою поведінку до соціальних законів або протестують проти них, але знання соціальних законів необхідно для вивчення людського суспільства.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Філософія науки » СТРУКТУРА СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАКОН
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz