Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 16:36
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Історія УкраїниРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Українська міфологія [26]
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Міфологія » Українська міфологія

Сварог
    Сварог — бог неба й небесного вогню, батько сонця. Покровитель ковальства та ковалів. Опікун ремесла, шлюбу й родинного щастя. Він винайшов плуг і жорна, навчив людей молоти зерно й пекти хліб. Його ім'я пов'язують із санскритським — небо, сонячне світло. Подібного бога шанували давні греки під ім'ям Гефеста. У неолітичній міфології сонце вважалося дітищем бога потойбіччя, атрибутом якого був вогонь.
     Сварог — батько дітей-сварожичів. Мудрий прабог уже давно спочиває, а світом правлять його діти. Бог-коваль Сварог кував щастя у шлюбі. Опікування ковальством від Сварога із приходом на українські землі християнства перейняли св. Кузьма і св. Дем'ян. День цих православних чудотворців відзначається 14 листопада. За народними уявленнями, ці святі охороняють людей від змій. Є легенда, згідно з якою ковалі Кузьма й Дем'ян одного разу вбили змія, спалили його, а попіл розсіяли за вітром. Із того попелу розплодилося всіляке гаддя, й тепер святі ковалі змушені охороняти від нього людей.

Писанки із зображеннями сварги

    Знак небесного вогню — це свастика. її зображення найпопулярнішим є для епохи бронзи. У давньоіндійських текстах сказано, що за допомогою дерев'яної свастики добували вогонь тертям. Свастика — також символ чоловічої здатності до запліднення. В Індії вважали, що цей знак сприяє народженню дітей. Науковці зазначають, що свастика для давніх людей позначала й річний рух сонця.

Категорія: Українська міфологія | Додав: Ekzor (03.04.2010)
Переглядів: 2322 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Адміністрація
Mail Ekzor@inbox.ru
Опитування
Як ви відсвяткували Новий Рік?
Всего ответов: 1388
Друзі
Козацькі літописи та історія
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz