Все для історика
Четвер, 18.04.2019, 23:26
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Всесвітня історіяРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Історія Росії [4]
Історія Німеччини [7]
Історія Франції [8]
Історія Англії [11]
Історія країн Скандинавського пів-ва [1]
Історія Іспанії [4]
Історія країн Латинської Америки [5]
Історія Китаю [5]
Історія країн Азії та Африки [18]
Різне [15]
Історія країн Північної Америки [4]
Історія Стародавньої Греції та Риму [7]
Історія Японії [5]
Історія Південних та Західних слов'ян [11]
Загадки цивілізацій [3]
Нумізматика [2]
Міфологія [0]
Монархи світу [1]
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Файли » Історія Китаю

Китай у першій половині XVII ст.
07.04.2010, 20:35
    В кінці XVI - початку XVII ст. в одному з важливих торгових і культурних центрів південного Китаю м. Усі, на базі академії Дунлінь склалася організація, члени якої вимагали подальших реформ усіх сторін життя мінського Китаю. Їхня програма багато в чому нагадувала вимоги реформаторів XVI ст. і була складена чиновниками, висланими сюди з Пекіна за опозиційні уряду погляди. На чолі організації стояв сановник Гу Сянчец, що спирався у своїй діяльності на підтримку багатьох жителів Усі. Значне місце в їх вимогах займали питання реформування державного апарату, посилення ролі імператора в безпосередньому управлінні країною, а також економічні перетворення - передача в руки приватних власників державних мануфактур і майстерень для підвищення їх продуктивності та якості товарів, що випускаються, припинення політики захоплення селянських земель великими власниками, упорядкування системи оподаткування і т.д. 
    У період 1620-1624 рр. реформаторам вдалося прийти до влади в Пекіні і спробувати здійснити на практиці свої програмні вимоги. Проте колишня палацова еліта зуміла консолідувати навколо себе противників реформ і усунути від влади своїх конкурентів, багато з яких потім були піддані репресіям. Продовжилася практика розкрадання коштів з державної скарбниці, захоплення селянських земель, збільшення податків і особистих повинностей. Положення ускладнювалося ще й тим, що систематично відбувалися стихійні лиха і все гіршало міжнародне становище Китаю. Проте особливо небезпечними для мінської влади стали селянські повстання, які поступово переросли в великомасштабну війну проти правлячого режиму. 
    У першій половині XVII ст. продовжилася європейська експансія в Китаї. Так, Іспанія, після захоплення Філіппін, знищила на о. Лусон більше 20 тисяч китайських підданих, які займалися там торгівлею. Подібна акція повторилася ще раз у 1639 р. У 20 рр. XVII ст. біля берегів Китаю з'явилися голландські кораблі, які напали на о-ви Пенхуледао і захопили частину о. Тайвань (Формоза). Однак зміцнитися на материковому Китаї їм так і не вдалося. Паралельно голландцям експансіоністські прагнення виявляла в цьому районі і Великобританія. Англійці проникли в район Гуанчжоу і добилися від китайського уряду права вести тут свою транзитну торгівлю. З Китаю європейці в першу чергу стали вивозити шовк і фарфор, а ввозити тютюн і вогнепальну зброю. 
    Іноземцям китайська влада як і раніше забороняла в'їзд в країну. Виняток становили лише католицькі місіонери португальського, німецького та італійського походження. Їх роль у той період важко оцінити однозначно. З одного боку, вони створювали ідеологічний грунт для подальшого колоніального закабалення Китаю, а з іншого, знайомили населення з досягненнями західної цивілізації, допомагали впроваджувати їх у повсякденне життя. 
    На початку XVII ст. спостерігаються перші офіційні міждержавні контакти Китаю і Росії. У 1618 р. перше російське посольство досягло Пекіна, що доставила потім до Росії грамоту китайського імператора, в якій висловлювалося бажання встановити двосторонні дипломатичні і торгові відносини. Проте аж до маньчжурського завоювання Китаю повноцінні зв"язки між двома країнами так і не були встановлені.

Категорія: Історія Китаю | Додав: Ekzor
Переглядів: 2024 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.5/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Адміністрація
Mail Ekzor@inbox.ru
Опитування
Як ви відсвяткували Новий Рік?
Всего ответов: 1342
Друзі
Козацькі літописи та історія
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz