Все для історика
Четвер, 28.11.2024, 23:21
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Греція після другої світової війни - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Греція після другої світової війни
EkzorДата: Середа, 12.01.2011, 17:32 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Із закінченням Другої світової війни розстановка сил на міжнародній арені суттєво змінилася. У нових умовах Балкани по суті були розділені на дві сфери військово-політичного впливу. Одна з них обіймала країни, звільнені Червоною армією, - Угорщину, Румунію, Болгарію. Велика Британія залишала за собою Грецію. Уже навесні 1945 р. протистояння між крайньо правими та лівими в ряді випадків стало набувати силових форм: чинились терористичні акти, пограбування та захоплення заручників. До кінця року в Греції відбувався процес поляризації громадсько-політичних сил навколо лівого та правого центрів. Антикомуністичні сили при активній британській підтримці робили спроби реформувати існуючий державно-політичний устрій у вигідному для себе напрямку. Так, під час візиту архієпископа Дамаскіноса до Лондона було досягнуто домовленості про першочергове проведення парламентських виборів, а потім -плебісциту з «королівського питання», що було відвертим порушенням попередніх домовленостей. Праві промонархістські сили намагалися розколоти опозицію, ізолювати КПГ та створити політичний блок із центристами. У свою чергу британська дипломатія прагнула досягти в Греції стабільності, спираючись на відверто антикомуністичні сили. У жовтні 1945 р. вісімдесятирічний лідер Ліберальної партії Ф. Софуліс був затверджений головою уряду. Він оголосив, що 31 березня 1946 р. відбудуться спочатку парламентські вибори, а вже потім плебісцит із «королівського питання». Протягом 1947 р. громадянська війна охопила всю північ Греції. Особливе значення для подальшого розгортання громадянської війни мали стосунки опозиції з Албанією, Болгарією та Югославією. Щоб запобігти розширенню зони впливу сил опозиції, правлячі кола застосовували репресії проти членів компартії та чистки в армії. Поразка компартії Греції в громадянській війні змінила розстановку сил на Балканах, посилила позиції США та Великої Британії в регіоні. Комуністичні режими в країнах Східної Європи разом з СРСР були поставлені перед очевидною і досить неприємною для них реальністю: західноєвропейські держави на чолі із США приступили до створення військово-політичного союзу держав - НАТО, спрямованого проти розповсюдження комунізму.
У підсумку почалася кривава громадянська війна, що тривала до 1949 року, яка закінчилася перемогою королівської фракції. Під час громадянської війни США, під владою ідей Трумена, видавали величезні суми грошей антикомуністичному уряду і ввели "Сертифікат політичної надійності", дійсний до 1962 року. Даний документ підтверджував, що його власник не дотримується лівих поглядів, а без цього документа греки не мали права голосувати і практично не могли отримати роботу.
Побоюючись відродження лівих партій, група армійських полковників здійснила в 1967 році військовий переворот. Андреас Папандреу сказав: "Це перший успішний військовий путч проведений ЦРУ на європейському континенті". Військовий переворот привів до репресій і політичної некомпетентності. У 1974 році полковники зробили спробу вбивства кіпріотського правителя архієпископа Макаріоса, що призвело до вторгнення Туреччини та окупації північного Кіпру. Це є болючим питанням для греків, і до цих пір відносини з Туреччиною напружені.
У 1981 році Греція увійшла до складу Європейського співтовариства, а Соціалістична партія Андреаса Папандреу (PASOK) перемогла на виборах. "PASOK" обіцяла скоротити на території країни кількість американських баз ВПС і відмовитися від вступу в НАТО, але ці обіцянки не були нею виконані. Але було скасування система обов'язкового приданого і легалізовані аборти. У результаті після численних скандалів Папандреу і його прихильників у 1989 році змінила коаліція консерваторів і комуністів. На виборах 1990 року консерватори отримали всього лише на 2 місця більше в уряді. Намагаючись виправити економічну ситуацію в країні, уряд застосовував жорсткі заходи, що викликало невдоволення у громадян. У 1993 році проводилися загальні вибори, в результаті яких до влади повернулися старий хворий Папандреу і "PASOK".
Костас Симітіс був призначений прем'єр-міністром на початку 1996 року, коли стало ясно, що Папандреу довго не протягне (він помер у середині 1996 року). Сімітріс ледве-ледве переміг у виборах у квітні 2000 року, отримавши всього лише на один відсоток більше, ніж його конкуренти. Отримавши новий мандат, він пообіцяв налагодити відносини з Туреччиною і провести економічні реформи, які повинні забезпечити для Греції місце в Європейському валютному союзі. Греція увійшла до складу Європейського союзу на початку 2001 року і перейшла на євро в 2002 році.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz