Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 02:18
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Дж. Мейджор і британський консерватизм 90-х рр. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Дж. Мейджор і британський консерватизм 90-х рр.
EkzorДата: Вівторок, 11.01.2011, 21:44 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Мейджор зайняв пост прем'єр-міністра незадовго до того, як почалася війна в Перській затоці. Він грав в цій війні одну з ключових ролей. Зокрема, саме він переконав американського президента Джорджа Буша-старшого оголосити територію іракського Курдистану забороненою зоною для польотів іракської авіації. Це допомогло захистити курдів і мусульман-шиїтів від переслідувань з боку режиму Саддама Хусейна.
У перший рік правління Мейджора світова економіка переживала спад, перші ознаки якого були помітні ще в час правління Маргарет Тетчер. Економіка Великобританії через це також опинилася не в кращому положенні. Очікувалося тому, що на загальних виборах 1992 року консервативна партія, очолювана Мейджором, швидше за все програє лейбористам, на чолі якої стояв Нейл Кіннок. Проте Мейджор не погодився з цим і став проводити кампанію в «вуличному» стилі, виступаючи перед виборцями у дусі своїх колишніх мов в окрузі Ламберт. Яскраві виступи Мейджора контрастували з гладшою кампанією Кіннока і привернули симпатії виборців. Консервативна партія виграла вибори, хоч і отримала неміцну парламентську більшість в 21 місце [Джерело? 386 днів], а Мейджор удруге став прем'єр-міністром.
Всього через 5 місяців після початку другого терміну прем'єрства Мейджора вибухнула фінансова криза, що увійшла в історію як «Чорна середа». Криза була спровокована валютними спекулянтами (найвідомішим з яких був Джордж Сорос), які зіграли на суперечностях в європейській валютній системі і викликали різке падіння курсу британського фунта. Уряд Великобританії вимушений був піти на девальвацію фунта і вийти з європейської валютної системи (ERM). Мейджор визнавав, що був дуже близький до відставки в дні кризи, і навіть написав листа з проханням про відставку на ім'я королеви, хоча так і не відправив його. З іншого боку, міністр фінансів уряду Норман Ламонт (28 листопада 1990 р. - 27 травня 1993 р.) говорив, що Мейджор був спокійний в ці дні. Незважаючи на це, в автобіографії Ламонт послідовно критикує Мейждора за його нездатність ухвалити чітке рішення і його відмову вивести фунт з європейської валютної системи на самому початку кризи. На думку Ламонта, через це мільярди фунтів були витрачені дарма на безплідні спроби утримати курс фунта в необхідних межах, хоча було вже ясно, що зробити це швидше за все не вдасться.
Протягом 7 місяців після чорної середи Мейджор зберігав склад свого уряду незмінним, але потім, виходячи з політичної доцільності, запропонував Ламонту (що став украй непопулярним) інший урядовий пост (міністр у справах навколишнього середовища). Образившись Ламонт подав у відставку, а ключовий пост канцлера казначейства зайняв політичний важкоатлет - Кенет Кларк. Тривала пауза на тлі кризи була сприйнята спостерігачами, як нездатність прем'єра ухвалювати рішення, і популярність Мейджора ще більше впала.
Після вимушеного виходу Великобританії з європейської валютної системи британська економіка відновлювалася досить швидкими темпами. Цьому сприяла гнучка економічна політика з плаваючим валютним курсом і низькою ставкою рефінансування, а також те, що падіння курсу фунта підвищило привабливість британських товарів за кордоном, і експорт різко зріс


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz