Все для історика
Понеділок, 25.11.2024, 10:44
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Уряд Е. Блера. Трансформація британського лейборизму - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Уряд Е. Блера. Трансформація британського лейборизму
EkzorДата: Вівторок, 11.01.2011, 21:41 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
На парламентських виборах у травні 1997 р. перемогу здобула лейбористська партія на чолі з Ентоні (Тоні) Блером. Уряд Т. Блера проголосив курс на підйом національної економіки, утримання інфляції, незмінність протягом п'яти років розміру прибуткового податку, стримання безробіття. Лейбористи пообіцяли не здійснювати подальшу націоналізацію, не закривати лікарні тощо. Основна ставка зроблена на поліпшення системи освіти і створення 250 тис. нових робочих місць для молодих безробітних.
Програма соціальних перетворень «нових лейбористів» була спрямована на забезпечення та збереження соціальної справедливості і стабільності британського суспільства. Теоретичною основою модернізації країни виступила концепція «третього шляху» («Third way») [1], розроблена головним радником Тоні Блера Ентоні Гідденс. «Третій шлях», згідно Блеру - це пошук альтернативи, компромісу і з'єднання двох елементів: ринкової економіки та загальної соціальної справедливості у поєднанні з підвищеною увагою до людського фактору.
Одним з основних векторів у соціальній політиці «нових лейбористів» була гендерна програма, в основі якої лежала необхідність рівності в суспільстві, що сприяло б сталому демократичному розвитку. Свою увагу лейбористи зосередили на проблемі жіночої зайнятості та проблемі гендерної нерівності на ринку праці, яка найбільш проявляється у розриві в заробітній платі між чоловічим і жіночим населенням (на 1997 р. погодинні заробітки жінок складали 80,2% погодинних заробітків чоловіків, а в 2004 р . вони піднялися до 82% [2]).
У 1997 р. після підписання Соціальної хартії ЄС Великобританія оголосила про нові напрямки в соціальній політиці [3]. Так, британські робітники отримали право на оплачувану тритижневу відпустку, а з 1999 р. - чотиритижневий; було прийнято рішення про те, що тривалість понаднормових робіт відтепер не повинна перевищувати 8 годин.
У 2003 р. в уряді була створена посада міністра у справах дітей, молоді та сімей з широким колом повноважень. У результаті, місцеві органи влади зобов'язані були надавати необхідну допомогу сім'ям з дітьми, особливо неблагополучними. У березні 2004 р. був прийнятий Білль про дітей, який мав на увазі забезпечення гідного рівня життя дітей, а також заходів по наданню їм достатньої допомоги. Більше того, були збільшені дитячі посібники для сімей з низькими доходами (у 2004 р. допомоги на першу дитину становили 16,50 ф. Ст. В тиждень, на кожну наступну - 11,05 ф. Ст.) Та виділено 6 млрд. ф . ст. для боротьби з дитячою бідністю [4]. Також для живуть в найбільш бідних районах Великобританії дітей була розроблена програма «Впевнений старт» («Sure Start») [5], що мала на увазі створення ясел, відвідування педагогами бідних сімей з маленькими дітьми, інформування батьків з питань дитячого виховання.
У 1998 р. Блер розробив нову програму розвитку освіти. Було оголошено про перегляд шкільних програм з упором на індивідуальні здібності дітей та орієнтацією на їх майбутню професійну діяльність. Реформа освіти супроводжувалася введенням у вузах Уельсу й Англії додаткової плати в розмірі 1 тис. ф. ст. («Гонорар за наставництво»); Шотландія відмовилася від даного нововведення. У 2000 р. було вирішено взяти курс на те, щоб кожна школа мала певну спеціалізацію, інакше кажучи, свій «ethos». Крім цього, Великобританія була поділена на 25 регіональних зон освітньої активності (Education action areas) і для кожної було виділено 750 тис. ф. ст.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz