Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 00:16
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Реформаційні погляди Томаса Мюнцера - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Реформаційні погляди Томаса Мюнцера
Self-made-menДата: Вівторок, 11.01.2011, 12:35 | Повідомлення # 1
Селянин
Група: Перевірені
Повідомлень: 22
Репутація: 0
Статус: Offline
Реформаційні погляди Томаса Мюнцера. У містах Німеччини з'явилися проповідники, які закликали людей жити так, як написано в Євангелії: «І всі віруючі були ра¬зом, і мали все спільне: і продавали свої володіння та будь-яку власність, і роздавали всім за їхніми потребами». При¬хильників цих ідеалів майнової та соціальної рівності нази¬вали анабаптистами (перехрещенцями). Дітей вони не хрестили, вважаючи, що хрещення слід приймати свідомо, дорослою людиною. Вступаючи до їхньої громади, хре¬щення треба було прийняти вдруге, що й дало назву їх¬ньому рухові. Одним із найвідоміших проповідників ідеа¬лів анабаптистів став спершу друг, а пізніше ворог Лютера Томас Мюнцер (бл. 1490-1525). Він закликав народ підняти меч проти панів і силою встановити на землі Цар¬ство Боже. За його переконаннями, боротьбу належало роз¬горнути не лише проти католицької церкви, а й проти всіх тих, хто жив, порушуючи християнські заповіді, — кня¬зів, рицарів, лихварів. Усі повинні бути рівними перед Богом, монастирі й замки слід знищити, а панів —оселити у простих хатинах і змусити працювати.
Це був заклик до повстання задля встановлення Цар¬ства Божого. Коли влітку 1524 р. на верхньому Рейні розпо¬чалися окремі селянські заворушення, туди вирушили анабаптистські проповідники.
Ідеї Мюнцера та анабаптистів у Німеччині підтримала більшість найбідніших верств населення. Лютератакі ідеї злякали. Як засвідчили події Селянської війни, шляхи Лю-тера і прихильників насильницької побудови на землі Цар¬ства Божого розійшлися.


˙ɯʎɯ ǝǝ ɯǝн ¿иvɔıqw ņонwʎ оɯ-ņоʞɐʞ ɯʎɯ ǝɯǝɓж ˙инǝwǝdʚ оɹонw оvıqƍ ɔɐʚ ʎ oıʁvʚɐdɓεоu ¿qɯɐɯиҺоdu оɯє иvǝwʎɔ
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz