Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 00:45
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Культурно-національні перетворення в СРСР в 1930ті роки. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Культурно-національні перетворення в СРСР в 1930ті роки.
EkzorДата: Неділя, 02.01.2011, 18:54 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
У квітні 1932 року ЦК ВКП (б) прийняв постанову «Про перебудову літературно-художніх організацій», яке передбачало їх розпуск і створення єдиних творчих спілок. У серпні 1934 року був утворений Союз письменників СРСР. Перший же з'їзд наказав діячам радянського мистецтва користуватися виключно методом соціалістичного реалізму, принципами якої є партійність, комуністична ідейність, народність, «зображення дійсності в її революційному розвитку». Поряд зі Спілкою письменників пізніше виникли Спілка художників, Спілка композиторів і т.д. Для керівництва художньою творчістю і контролем над ним при уряді був утворений Комітет у справах мистецтва.
Таким чином, більшовицька партія повністю поставила радянську літературу та мистецтво на службу комуністичної ідеології, перетворивши їх в інструмент пропаганди. Відтепер вони призначалися для того, щоб впровадити в свідомість людей марксистсько-ленінські ідеї, переконати їх у перевагах соціалістичного співжиття, в непогрішною мудрості партійних вождів.
У 1936 році було засновано звання народного артиста СРСР. Першими його були удостоєні К. С. Станіславський, В. І. Немирович-Данченко, В. І. Качалов, Б. В. Щукін, І. М. Москвін, О. В. Нежданова.
До середини 30-х років з'явилися нові твори. Публікується роман М. Горького "Життя Клима Самгіна" (1925-1936). У романі Шолохова "Тихий Дон" (1928-1940) розповідається проблема людини в революції, його доля. Символом героїзму і моральної чистоти став образ Павла Корчагіна - героя роману М. Островського "Як гартувалася сталь" (1934). Тема індустріалізації відображена у твори Л. Леонова "Соть", М. Шагінян "Гідроцентраль".
Як і в інших видах мистецтва в живопису був затверджений метод соціалістичного реалізму. Вищим досягненням радянських художників вважалися картини Б. Йогансона («Допит комуніста»), Б. Грекова та його школи, присвячені військовій тематиці.
Радянські скульптори основну увагу приділяли створенню монументів, що зображують В.І. Леніна, І. В. Сталіна, інших керівників партії і держави. У кожному місті стояло по кілька пам'ятників вождям. Шедевром монументального мистецтва того часу вважалася створена В. Мухіної скульптурна група «Робітник і колгоспниця», що зображає двох сталевих гігантів.
Яскравою сторінкою в літописі радянської науки стало освоєння Арктики. Восени 1933 року транспортний корабель «Челюскін», на якому перебувала експедиція на чолі з відомим вченим О.Ю. Шмідтом, потрапивши в льодове стиснення і після майже п'ятимісячного полярного дрейфу, затонувши, роздавлений льодами. 101 чоловік, з них 10 жінок і двоє дітей висадилися на крижину і продовжували вивчення клімату, течій, хімії та біології Чукотського моря. У квітні 1934 року радянські льотчики зняли челюскінців з крижини. За цей льотчики першими в країні отримали звання Героя Радянського Союзу.
Влітку 1933 група запустила першу ракету на рідкому паливі.
До кінця 30-х років важку спадщину царизму - масова безграмотність - було подолано. За даними перепису 1939 р., відсоток грамотних у віці 9-49 років склав по РРФСР 89.7%. Відмінності між містом і селом, між чоловіками і жінками за рівнем грамотності збереглися незначні.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz