Все для історика
П`ятниця, 29.11.2024, 00:58
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Соц-економ і внутрішньополіт. становище СРСР напередодні вій - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Соц-економ і внутрішньополіт. становище СРСР напередодні вій
EkzorДата: Неділя, 02.01.2011, 18:48 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
В кінці липня 1940 р. Німеччина розпочала підготовку до нападу на Радянський Союз. Кінцевими цілями були захоплення території, знищення живої сили, політичних утворень і звеличення Німеччини.
Планувалося завдати удару по з'єднаннях Червоної армії, зосередженим в західних районах, стрімким кидком просунутися в глиб країни і зайняти всі економічні та політичні центри.
До початку агресії проти СРСР, Німеччина являла собою державу з високорозвиненою промисловістю і найсильнішою в світі армією.
Поставивши перед собою мету стати державою-гегемоном, Гітлер змусив працювати на свою військову машину економіку Німеччини, весь потенціал захоплених країн і своїх союзників.
У короткий термін було різко збільшено виробництво бойової техніки. Німецькі дивізії були укомплектовані сучасною зброєю і отримали бойовий досвід в Європі. Офіцерський корпус відрізнявся прекрасною виучкою, тактичної грамотністю і був вихований на вікових традиціях німецької армії. Рядовий склад був дисциплінований, а найвищий дух підтримувався пропагандою про винятковість німецької раси й непереможності вермахту.
Розуміючи неминучість військового зіткнення, керівництво СРСР почало підготовку до відбиття агресії. У країні, багатій корисними копалин та енергоресурсами, завдяки героїчній праці населення була створена важка промисловість. Швидкому її становленню сприяли умови тоталітарної системи і найвищої централізації керівництва, що дозволяли мобілізувати населення на виконання будь-яких завдань.
Економіка передвоєнного періоду була директивною, і це полегшувало її переорієнтування на військові рейки. У суспільстві і армії був високий патріотичний підйом. Партійні агітатори проводили політику «шапкозакидання» - у разі агресії планувалася війна на чужій території і малою кров'ю.
Початок Другої світової війни показало необхідність зміцнення збройних сил країни. Цивільні підприємства переорієнтувалися на виробництво бойової техніки.
За період з 1938 по 1940 рр.. приріст військової продукції склав більше 40%. Щорічно в дію вводилося 600-700 нових підприємств, причому значна їх частина була побудована в глибині країни. За абсолютними обсягами промислового виробництва СРСР до 1937 р. вийшов на друге місце в світі після США.
У численних полутюремних конструкторських бюро створювалися новітні зразки озброєння. Напередодні війни з'явилися швидкісні винищувачі і бомбардувальники (МІГ-3, ЯК-1, ЛАГГ-3, ПО-2, ІЛ-2), важкий танк KB, середній танк Т-34. Були розроблені і прийняті на озброєння нові зразки стрілецької зброї.
Вітчизняне суднобудування переорієнтовано на випуск надводних кораблів і підводних човнів. Завершилося конструювання перших реактивних установок. Проте темпи переозброєння армії були недостатні.
У 1939 р. був прийнятий закон «Про загальний військовий обов'язок», завершився перехід до єдиної кадрової системі комплектування військ. Це дозволило збільшити чисельність Червоної армії до 5 млн.
Суттєвою слабкістю Червоної армії була низька підготовка командирських кадрів (лише 7% офіцерів мали вищу військову освіту).
Непоправної шкоди армії завдали репресії 30-х років, коли були знищені багато кращі командири всіх рівнів. Негативно вплинуло на боєздатність армії і посилення ролі працівників НКВС, які втручалися в керівництво військами.
Донесення військової розвідки, агентурні дані, попередження співчуваючих - все свідчило про наближення війни. Сталін не вірив, що Гітлер почне війну проти СРСР, не закінчивши остаточний розгром своїх супротивників на заході. Він усіляко відтягував термін початку агресії, не даючи для цього приводу.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz