Все для історика
Неділя, 01.12.2024, 12:09
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Корінний перелом в ході Великої вітчизняної війни та його зн - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Корінний перелом в ході Великої вітчизняної війни та його зн
EkzorДата: Неділя, 02.01.2011, 18:45 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Вирішальні події Другої світової війни, що забезпечили корінний перелом на користь країн антигітлерівської коаліції, відбулися на радянсько-німецькому фронті. Це означає, що докорінний перелом у ході Великої Вітчизняної війни був разом з тим переломом у ході Другої світової війни.
Початок корінного перелому було покладено наступальної операції "Уран» під Сталінградом (другий етап Сталінградської битви; перший - оборонний - тривав з 17 липня по 18 листопада 1942р.). Військово-стратегічний план операції, розроблений під керівництвом генералів Г. К. Жукова і А. М. Василевського, припускав силами трьох фронтів - Південно-Західного, Сталінградського і Донського - оточити сталінградськуу угруповання противника, створити два надійних кільця оточення і або примусити його до капітуляції, або розгромити. 19 листопада в наступ перейшли Південно-Західний і Донський фронти, 20 листопада - Сталінградський фронт. Вже до 23 листопада були оточені німецькі 6-а і 4-а танкові армії. Прорвати зовнішнє і внутрішнє кільце силами групи армій «Дон» ворогові не вдалося. 2 лютого Сталінградська битва переможно завершилася, в полон було взято в цілому 300 тис. німецьких солдатів, офіцерів і генералів.
Всі ознаки що почався корінного перелому були в наявності: стратегічна ініціатива перейшла до Червоної Армії, вперше було забезпечено військово-технічну перевагу над противником, досягнуте завдяки якісно більш високому рівню організації тилової економіки. Перемога під Сталінградом мала величезне міжнародне значення: вперше за всю війну в Німеччині був оголошений триденний траур, активізувалося європейський рух Опору.
Взимку - навесні 1943р. Червона Армія розвинула успіх, прорвавши блокаду Ленінграда, розгорнувши наступ на Північному Кавказі і у верхів'ях Дону.
Остаточним корінний перелом у ході війни став після битви на Курській дузі. Німецьке командування, домігшись влітку 1943 р. деяких успіхів на південно-західному напрямку, спланував велику наступальну операцію на Курському виступі (операція «Цитадель»). Особливі надії покладалися на новітні танки «Тигр» і «Пантера», штурмові гармати «Фердинанд».
Радянське командування вперше застосувало тактику навмисної оборони з подальшим настанням: створило потужну угруповання військ, що перевершувала супротивника в кількісному і якісному відносинах.
Битва на Курській дузі тривала з 5 липня по 23 серпня. 12 липня відбулося найбільше за роки війни танкова битва в районі села прохо-ровка, яке закінчилося перемогою наших танкістів. У результаті битви були звільнені Бєлгород, Орел, Харків, знищені 500 тис. ворожих солдатів і офіцерів, 1,5 тис. танків, 3,7 тис. літаків. Корінний перелом у ході Другої світової війни і Великої Вітчизняної війни завершився. З цього часу стратегічна ініціатива навіть тимчасово не переходила в руки німецького командування.
1943 закінчився звільненням Лівобережної України, Донбасу, Києва (6 листопада) в ході битви за Дніпро.
Корінний перелом у ході Великої Вітчизняної війни супроводжувався помітними успіхами союзників СРСР по антигітлерівській коаліції. Навесні 1943 р. капітулювала германо-італійська угруповання в Північній Африці, влітку союзники висадилися на Сицилії. Уряд Б. Муссоліні було скинуто, нові влада заявила про вихід з війни. На жаль, другий фронт у Європі в 1943 р. так і не було відкрито.
28 листопада - 1 грудня 1943 р. на Тегеранській конференції вперше зустрілися лідери СРСР, США і Великобританії І. В. Сталін, Ф. Рузвельт і У. Черчілль. На зустрічі обговорювалися перспективи відкриття другого фронту, а також питання післявоєнного врегулювання. Сам факт Тегеранської конференції доводить, що докорінний перелом у війні став реальністю.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz