Все для історика
Четвер, 28.11.2024, 23:42
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Слов’яни і Візантійська імперія у 6-7 ст. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Слов’яни і Візантійська імперія у 6-7 ст.
EkzorДата: Вівторок, 28.12.2010, 22:15 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
На початкових етапах формування болгарської державності в цьому процесі взяли участь два народи - протоболгари (народ тюркської групи) і слов'яни. Складний процес розгорнувся на території, де раніше мешкала інше населення. До кінця I тисячоліття до н.е. там проживали фракійці, що залишили новим прибульцям багаті традиції землеробства, скотарства, торгівлі та оригінальної культури. З'явилися в V столітті нашої ери на Балканах слов'яни увійшли, таким чином, до сфери впливу більш високої культури, що безсумнівно мало величезний вплив на їх розвиток. Слов'яни поміняли місця свого звичного перебування, захоплені так зв. Великим переселенням народів. У V - VII ст. слов'янські поселення виявляються біля кордонів, а потім і на землях Візантійської імперії. Знайомство з Візантією слов'яни почали з набігів на її територію, позбавивши імперію спокою.
Особливо докучали слов'яни Візантії в період правління імператора Юстиніана (527-565). Найбільші візантійські історики V - VII ст. вважали своїм обов'язком охарактеризувати непрошених гостей вельми непривабливо. Негативні відгуки про слов'ян безперечно перебільшені, але немає підстав взагалі їм не довіряти, бо оцінки різних авторів, свідків тих далеких подій, нерідко збігаються. Про один їх слов'янських нападів на імперію (548 р.) візантійський історик Прокопій Кесарійський відгукнувся таким чином: "У цей час військо слов'ян, перейшовши річку Істр (Дунай), натворив жахливих бід по всій Іллірії, вбиваючи і забираючи в рабство всіх, а також грабуючи добро ". "
Однак середина VI століття принесла важливі зміни. Від набігів слов'яни стали переходити до розселення на землі Візантійської імперії. До кінця VI століття Балканський півострів був заповнений слов'янськими поселеннями, колонізації піддалася і територія між Балканським хребтом і Дунаєм. Саме на цій території в 80-і рр. VII століття стала формуватися болгарська держава. Слов'яни принесли на заселені землі свою культуру, яка стала верхнім шаром вже існувавших там культур.
Нові поселенці створили на Балканах військово-територіальні утворення - Славінії. Однією з таких Славіній, що носить назву "Сім слов'янських родів" судилося зіграти важливу роль у державному формуванні майбутньої Болгарії.
Слов'яни, які оселилися на Балканах, потрапили у різноманітні природно-кліматичні умови. Болгарська держава формувалося на Сході і Центрі Балкан. Територію розсікали або обрамляли гірські масиви Чорне море було природним кордоном Болгарії на Сході. Порівняно м'яким був клімат, переважно середземноморський. Потрапивши в нову для себе природне середовище, слов'яни продовжували розвивати звичний для себе землеробський рід занять. Займалися і розведенням худоби.
Джерела, красномовно описують військові успіхи слов'ян, скупі на повідомлення інших відомостей. І все ж колективний портрет слов'ян намальований візантійськими авторами. "Слов'яни і анти, - свідчить Прокопій Кесарійський, - не управляються однією людиною, але здавна живуть в демократії і тому як удача, так і нещастя, обговорюються у них спільно". Згідно відкликання візантійського полководця кін. VI - поч. VII ст. Маврикія, "унаслідок любові до свободи вони ніколи не погоджуються служити або підкорятися, і особливо, у своїй власній країні. Вони численні і витривалі, легко переносять жар і холод, і дощ, і наготу тіла, і нестача їжі. З гостями вони лагідні і привітні, у них багато різної худоби та продовольства, особливо проса і жита".


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz