Все для історика
Четвер, 28.11.2024, 23:31
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Основні напрямки зовнішньої політики санаційного режиму. Кри - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Основні напрямки зовнішньої політики санаційного режиму. Кри
EkzorДата: Вівторок, 28.12.2010, 20:28 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Керівники нової Польської республіки намагалися убезпечити свою державу шляхом проведення політики неприєднання. Польща не стала приєднуватися до Малої Антанти, в яку входили Чехословаччина, Югославія та Румунія. 25 січня 1932 був укладений договір про ненапад з СРСР.
Після приходу до влади в Німеччині Адольфа Гітлера в січні 1933 Польщі не вдалося встановити союзницьких відносин з Францією, тоді як Великобританія і Франція уклали «пакт про згоду і співпрацю» з Німеччиною та Італією. Після цього 26 січня 1934 Польща і Німеччина уклали пакт про ненапад строком на 10 років, а незабаром був продовжений термін дії аналогічного договору з СРСР. У березні 1936, після військової окупації Німеччиною Рейнської області, Польща знову безуспішно намагалася укласти угоду з Францією та Бельгією про підтримку їх Польщею у разі війни з Німеччиною. У жовтні 1938, одночасно з анексією гітлерівською Німеччиною Судетської області Чехословаччини, Польща окупувала чехословацьку частина Тешинської області. У березні 1939 Гітлер окупував Чехословаччину і висунув територіальні претензії до Польщі. 31 березня Великобританія, а 13 квітня Франція гарантували територіальну цілісність Польщі, влітку 1939 в Москві почалися франко-англо-радянські переговори, спрямовані на стримування німецької експансії. Радянський Союз у цих переговорах зажадав собі право на окупацію східної частини Польщі і одночасно вступив в таємні переговори з нацистами. 23 серпня 1939 був укладений німецько-радянський пакт про ненапад, секретні протоколи якого передбачали поділ Польщі між Німеччиною і СРСР. Забезпечивши радянський нейтралітет, Гітлер розв'язав собі руки. 1 вересня 1939 нападом на Польщу розпочалася Друга світова війна.
Поляки, які не отримали всупереч обіцянкам військової допомоги з боку Франції і Великобританії (обидві вони оголосили війну Німеччині 3 вересня 1939), не могли стримати несподіване вторгнення потужних моторизованих німецьких армій. Становище стало безнадійним після того, як 17 вересня радянські війська напали на Польщу зі сходу. Польський уряд і залишки збройних сил перейшли через кордон до Румунії, де були інтерновані. Польський уряд у вигнанні очолив генерал Владислав Сікорський. У Франції були сформовані нові польська армія, військово-морські і військово-повітряні сили загальною чисельністю 80 тис. осіб. Поляки воювали на боці Франції до її поразки у червні 1940; потім польський уряд перебазувалося до Великобританії, де переформували армію, яка пізніше воювала в Норвегії, Північній Африці та Західній Європі. У битві за Англію в 1940 польські льотчики знищили більше 15% всіх збитих німецьких літаків. Усього за кордоном, у збройних силах союзників, служило понад 300 тис. поляків.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz