Все для історика
Вівторок, 03.12.2024, 05:40
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Співвідношення сил у Європі після франко-пруської війни - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Співвідношення сил у Європі після франко-пруської війни
EkzorДата: П`ятниця, 18.06.2010, 17:38 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Поразка Росії у Кримській війні 1853-1856 pp., об'єднання Німеччини та Італії, поразка Франції у франко-прусській війні 1870-1871 pp. спричинили зміни у співвідношенні сил на Європейському континенті та загострення міжнародних відносин.
Поява у центрі Європи нової, могутньої, мілітаризованої, агресивної Німецької імперії викликала занепокоєння усіх сусідніх держав.
У той час зовнішньополітичний курс Німеччини визначав Отто Бісмарк, який прагнув утвердити повну гегемонію своєї країни в Європі. Незважаючи на поразку, Франція залишалася головною перешкодою на цьому шляху, і, щоб забезпечити перемогу в майбутній війні, необхідно було заручитися підтримкою інших держав для ізоляції Франції.
Зростання могутності Німеччини підштовхнуло до зближення з нею Австро-Угорщину, хоча Австрія зазнала поразки у війні проти Пруссії 1866 р. До такого кроку Австро-Угорщину спонукали обставини. Це, зокрема, етнічна близькість німців та австрійців, нестабільне становище двоєдиної монархії, прагнення забезпечити підтримку німецької дипломатії в експансії на Балканах, зростання економічної залежності від Німеччини.
Тим часом Бісмарк прагнув заручитися нейтралітетом Росії, яка в 60-х pp. докладала значних зусиль для скасування статей Паризького договору 1856 р. Відкривалися сприятливі перспективи для російсько-німецького зближення.
У 1873 р. зусилля Бісмарка дали позитивні результати. Між Німеччиною, Австро-Угорщиною та Росією було укладено Союз трьох імператорів. Але ця дипломатична перемога Бісмарка виявилася примарною. У 1875-1877 pp. Росія не підтримала Німеччину під час франко-німецьких воєнних «тривог», себто реально виступила як гарант безпеки та незалежності Франції. Це не залишилося непоміченим у Парижі, що згодом стало основою франко-російського зближення.
Тим часом антиросійська позиція Великої Британії давала Німеччині надію втримати Росію у стані нейтралітету. Англія була головним противником розширення російських володінь на Середньому й Далекому Сході та поширення російського впливу на Балканах.
Так, через рішучу протидію Англії та Німеччини Росія не змогла повною мірою використати результати перемоги в російсько-турецькій війні 1877-1878 pp.
Міжнародні відносини 70-х pp. XIX ст. характеризувалися тим, що кожна з великих держав прагнула не допустити одноосібного посилення жодної з країн.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz